افزونه تماس با ما (Form Contact Form by WP)

افزونه تماس با ما (Form Contact Form by WP)

پلاگین تماس با ما Contact Form by WPForms یکی پلاگین های کاربردی وردپرس میباشد که براحتی می توانید با نصب آن وبسایت خویش را به یک سیستم فرم ساز حرفه‌ای و کاربردی مجهز فرمایید. از امکان های این پلاگین در تولید فرم تماس با ما توسعه یافته، فرم نام نویسی، فرم کمپانی در همایش و… (بقیه فرم ها در ورژن تجاری فعال میباشد.) در وب سایت وردپرسی شما خواهد بود.

عمل با این پلاگین بسیار آسان میباشد و نیازی به تنظیمات خاصی ندارد. همان طور که می‌دانیم سیستم وبلاگ نویسی وردپرس بعنوان یکی قدرتمندترین CMS های عالم برای هر عملکردی یک پلاگین به محرمانه و کاربردی داراست که به راحتی می‌توانید با نصب آن ؛ المان یا این که قابلیت و امکان موردنظر را در تارنما خویش به کار گیری فرمائید.

برخی از ویژگیهای این پلاگین:

 • قابلیت ساخت‌و‌ساز فرم های تماس با ما توسعه یافته
 • قابلیت درج فیلد گونه های فیلد
 • قابلیت و امکان درج فیلد عددی
 • قابلیت و امکان درج فیلد روز‌نگار
 • قابلیت درج فیلد متنی
 • قابلیت و امکان درج فیلد نشانی اینترنتی
 • قابلیت و امکان درج فیلد سر عبور
 • قابلیت درج فیلد دراپ داون
 • قابلیت و امکان درج فیلد نظارت جعبه
 • قابلیت درج فیلد لیست
 • قابلیت تغییر و تحول پیام پیشفرض وردپرس
 • قابلیت و امکان توسعه و گسترش فرم نام نویسی وردپرس
 • قابلیت خروچی گیری از تمامی فرم های تصویب گردیده
 • قابلیت سفارشی سازی ظاهری فرم ها
 • امکان پشتیبانی از جندین گویش
 • امکان Drag and Drop در تشکیل داد فرم ها
 • امکان تبدیل شدن به یک فرم ساز ماهر (در ورژن تجاری)

نصب و فعال‌ساز‌ی پلاگین

برای استارت نخست پلاگین را دانلود نموده و از قسمت افزونه های وب سایت خویش آن را نصب نمائید. پس از نصب در قسمت پیکربندی پیشخوان وب سایت وردپرسی بخشی با تیتر Contact Form by Supsystic برای ساخت‌و‌ساز فرم رابطه با ما در وردپرس ساخته میشود.

اضافه کردن فرم تازه

بر روی مورد add new کلیک فرمائید تا اولین فرم تماس با ما در وردپرس را بسازیم.

در قسمت بعد از بخش بالا یک اسم برای فرم خویش انتخاب نمایید.

در تحت آن نیز می بایست نوع فرم خودتان را تعیین نمائید که برای ساخت و ساز فرم رابطه با ما در وردپرس می بایست مورد Simple Contact Form را گزینش نمائید.

آنگاه به پیکربندی فرم تماس با ما انتخابی می‌روید.

دراین قسمت می‌توانید از ردیف سمت چپ هرکدام از فیلد ها را که میخواهید بگیرید و با کشیدن آن را در فرم متبوع قرار دهید.

روی هر فیلد هم در شرایطی ‌که کلیک نمایید در ردیف سمت چپ پیکربندی مرتبط یا به عبارتی فیلد را میتوانید ببینید.

پیکربندی فرم

طبق تصویر بالا میتوانید پیکربندی فیلد ” اسم ” را در ردیف سمت چپ ملاحظه کنید. می‌توانید آنها را برای خویش فارسی نمائید برای مثال برای لیبل می‌توانید متن را از انگلیسی به فارسی تغییر دهید.

در بخش Format هم سه مورد وجود دارد که میتوانید اسم را صرفا در یک فیلد تغییر دهید یا اینکه اسم + اسم خانوادگی را نمایش دهید یااینکه اسم + اسم وسطی + اسم خانوادگی را به نمایش بگذارید. در شکل تعیین هر یک برای هر عدد یک فیلد ساخت و ساز می‌شود که تمامی در یک خط میباشند.

آیتم ی Required هم مرتبط با اساسی بودن آن آیتم یا این که فیلد است که با فعال کردن آن مخاطب بایستی مسلما آن فیلد را کامل شدن نماید.

بخش Advanced Options هم مرتبط با پیکربندی اضافه شده مثلا سایز فیلد، مقادیر پیش فرض نمایشی فیلدها و… میباشد.

General

به قسمت General بروید، دراین قسمت پیکربندی مرتبط با دکمه ی Submit را مشاهده می‌کنید. در این بخش  میتوانید هر مقداری را قرار داده که متن دکمه ی submit است.

در بخش زیرین هم مقدار را برای وقتی قرار می دهید که فرم در حال ارسال به سمت سرور میباشد، که می‌توانید متن دلخواهنتان را قرار دهید.

Confirmation

زمانی فرمی ارسال میشود یک پیام جهت ارسال موفق آمیز بودن پیام بایستی به مخاطب نمایش دهد که متن این بخش مرتبط با به عبارتی پیام میباشد. می‌توانید هر طورکه میخواهید این متن را برای خویش قرار دهید.

پیکربندی دلخواه دیگر

عمل کردن با این پلاگین و آزمایش آیتم های قسمت های متفاوت عمل آسانیست که از توضیح بیشتر در خصوص قسمت های متفاوت پلاگین دوری می‌کنیم.

می‌توانید از قسمت پایین هم شورت کد فرم رابطه با ما در وردپرس را اسکن فرمائید.

مشاهده خروجی

پس از اتمام میتوانید خروجی را ملاحظه کنید. برای این فعالیت کافیست به ورقه یا این که نوشته وب سایت خویش بروید و شورت کد متبوع را وارد فرمایید.

در یک صفحه یا این که نوشته تازه روی آیتم ی Add Form کلیک نمائید تا پاپ آپ متبوع برای شما نمایش داده شود. سپس از منوی آپشن فرم گزینه نظرتان را تعیین فرمائید و شورت کد آن را به ویرایشگر وب سایت خویش بیفزایید ( بعد از گزینش فرم، شورت کد بطور خودکار وارد ویرایشگر می گردد).

آن گاه به پیش نمایش نوشته یا این که برگه میرویم.

همانگونه که مشاهده می‌کنید فرم گزینه نظرمان ساخته شده است. داده ها را کامل شدن میکنیم و بر روی مورد ارسال کلیک میکنیم.

متن بعداز ارسال شدن فرم به سرور برای ما نشان داده می شود(به عبارتی متنی که خودمان انتخاب کردیم). میتوانید فرم های دیگری را نیز با این پلاگین برای وبسایت خویش ساخت‌و‌ساز فرمائید. برای این کار یک فرم را به دلخواه تعیین نمایید و فیلد های متبوع را بکشید و وارد فرم خویش نمائید.

پشتیبانی سایت وردپرسی شما

کارشناسان شرکت چکاوک شهر با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی سایت، تسلط کامل به پلاگین ها، توابع وردپرسی، قالب ها شمارا در رفع مشکلات پیش آمده و پشتیبانی دوره ای یاری می کند. کافیست با ما تماس بگیرید

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − نه =