افزونه های انتقال سایت از لوکال به هاست

افزونه های انتقال سایت از لوکال به هاست

Duplicator.1 با کسب امتیاز 4.9 از 5 و بیشتراز یک میلیون نصب فعال، یکی از دوست داشتنی ترین پلاگین های وردپرس برای جابجایی و انتقال وب سایت میباشد.

Duplicator هنگام تهیه و تنظیم ورژن های حامی، وب سایت شما را کپی می نماید تا از صحیح بودن تمامی چیزها مطمئن گردد و فولدر هایی که ممکن میباشد بخواهید در روند پشتوانه گیری مستثنی نمایید را نشان میدهد.

در‌این پلاگین به ورژن های حمایت کننده، بسته گفته میشود و هنگام ایجاد یک بسته می‌توانید فولدر ها و جداول خاصی از دیتابیس را از عملیات پشتوانه گیری مستثنی فرمایید. همینطور آیتم ای در درون Duplicator وجود دارد که می‌توانید داده ها سرور MySQL مقصد را از گذشته در فولدر پشتیبانی فرمایید.

توجه داشته باشید که مستثنی کردن فولدر ها در ورژن بدون ‌پول پلاگین Duplicator ضروری میباشد چون در ورژن بدون پول از پشتوانه گیری تا اندازه حداکثر 500 مگابایت پشتیبانی میشود. به علاوه در Duplicator مجانی ورژن های پشتوانه در سرور وب سایت شما نگه داری میشود به این ترتیب در‌صورتی ‌که میخواهید با به کارگیری از FTP یا این که خدمت های ذخیره سازی ابری مانند Dropbox، Google Drive، Mirosoft OneDrive تهیه و تنظیم نمایید بایستی ورژن Pro پلاگین را خریداری فرمایید.

پلاگین Duplicator Pro علاوه بر حذف محدودیت اندازه ورژن های حمایت کننده، خصوصیت های بخش اعظمی را به صاحبان وبسایت ها ارائه می‌دهد که مثلا از آن ها میتوان به پشتیبانی از وردپرس کانال و multi-threading اشاره نمود.

ورژن مجانی پلاگین Duplicator یک پلاگین بسیار عالی برای صاحبان سایت های کوچک (تحت 500MB) میباشد و کار دوپلیکیت کردن سایت را بسیار سهل وآسان می نماید.

All-in-One WP Migration.2یکی‌از شایسته ترین پلاگین های بدون پول وردپرس برای انتقال و جابجایی وب سایت به یک سرور جدید یا این که لوکال هاست میباشد که تمرکز آن بر روی جابجایی وب سایت شما به یک سرور یا این که اسم دامنه تازه میباشد. این پلاگین بیش تر از 3 میلیون نصب فعال داشته و امتیاز 4.6 از 5 را کسب نموده است.

پلاگین All-in-One WP Migration هم از جابجایی دیتابیس و هم پوشه ها پشتیبانی کرده و از ترفندهایی استفاده می نماید تا بتواند روی مجموع ارائه دهندگان سرویس های میزبانی اینترنت عمل نماید. براین اساس که اطلاعات را در تکه های 3 ثانیه ای داخل ریزی/برون بری می نماید. این عمل منجر میگردد هر سیرتکامل محدودیتی که بوسیله هاست شما اجرا گردیده‌ است، به دور ریخته خواهد شد.

All-in-One WP Migration عملیات مشابهی را برای اندازه های آپلود ایفا میدهد. بدین ترتیب حتی چنانچه هاست شما برای حداکثر آپلودها اندازه انتخاب نموده باشد پلاگین All-in-One WP Migration قادر است وب سایت شما‌را منتقل نماید.

در‌حالتی که نیاز به تغییر‌و تحول اسم دامنه خویش دارید، All-in-One WP Migration به شما اجازه می‌دهد عملیات یافتن و جایگزینی (find/replace) نامحدود را در جایگاه داده خویش اجرا دهید. این پلاگین هرگونه ایراد احتمالی سریال سازی را نیز برطرف می نماید تا یقین یابد که کلیه اجزا فعالیت می نماید.

ورژن بدون پول پلاگین از جابجایی وب سایت های حداکثر 512MB پشتیبانی می نماید. در شرایطی‌ که وب سایت شما از این اندازه بیشترمیباشد می بایست ورژن Pro پلاگین All-in-One WP Migration را خریداری نمائید. همینطور افزودنی هایی وجود دارد که با به کارگیری از آن ها می‌توانید وبسایت خویش را به خدمت های ذخیره سازی ابری مانند Dropbox و Google Drive منتقل نمایید.

WP Migrate DB.3

پلاگین WP Migrate DB یکی از شایسته ترین پلاگین های وردپرس برای جابجایی وب سایت میباشد البته همانگونه که از اسم این پلاگین پیداست فقط روی دیتابیس وردپرس متمرکز میباشد.

 

زمانی که سعی کرده باشید یک وبسایت را به طور دستی منتقل نمائید قطعاً متوجه گردیده اید که دشوارترین بخش، جابجایی دیتابیس میباشد. جابجایی سایر فولدرهای وبسایت بسیار ساده و در‌حد اسکن و پیست کردن آنان میباشد.

پلاگین WP Migrate DB با یافتن و جایگزین کردن URL ها و مسیر فولدر ها، پروسه جابجایی دیتابیس را بسیار ساده می نماید. در شرایطی که می‌خواهید به یک URL جدید منتقل گردید، اجرا این فعالیت ضروری میباشد. برای مثال در صورتیکه می‌خواهید یک ورژن تولیدی وب سایت خویش را برای آزمایش به لوکال هاست منتقل نمایید، بایستی تک تک مسیرهای URL خویش را به روز فرمائید تا با لوکال هاست شما همخوانی گردد. WP Migrate DB این عمل را برای شما ایفا میدهد.

در صورتی‌که شما با وردپرس شناخت داشته باشید می‌توانید فولدر های دیگر وب سایت خویش را به طور دستی منتقل نمائید، WP Migrate DB قادر است پوشه های دیتابیس شما‌را منتقل نماید.

Migrate Guru.4 بوسیله گروه BlogVault برای ساده کردن روند جابجایی پیش فرض وردپرس تاسیس شده است. این پلاگین با پردازش دیتابیس وب سایت در سرور خویش، یاری متعددی به انتقال وب سایت خواهد کرد. این طریق میتواند خطر از دست رفتن اطلاعات را هنگام جابه جایی به مقدارقابل توجهی کم کند.

پلاگین Migrate Guru توانا به جابجایی 1 گیگابایت داده در کمتر از 30 دقیقه میباشد و ادعا می نماید سریعترین پلاگین در دسترس برای جابه جایی سایت وردپرسی شما میباشد. این پلاگین برای جابجایی وبسایت با یک دیتابیس (حداکثر 200 گیگابایت) پباده سازی گردیده است.

شرایط جابجایی وب سایت مرتباً از روش نشانی اینترنتی بروز گردیده و به سمع و نظر شما رسانده می‌شود، براین اساس میتوانید پروسه انتقال را از هر کجا پیگیری فرمایید.

نسخه بدون پول این پلاگین در دسترس میباشد و از کلیه عملکردهای آن بدون هیچ افزودنی (add-on) مازاد یا پرداخت هزینه مازاد بهره مند شد.

WP Staging.5 یکی‌از شایسته ترین پلاگین های بدون ‌پول جابجایی و انتقال وب سایت وردپرس میباشد که پیکربندی آن به نحوی میباشد که به شما قابلیت و امکان تغییر و تحول بار گذاری CPU، حد اسکن فولدر و حد کوئری اسکن دیتابیس را می‌دهد.

وقتی که میخواهید یک دور و اطراف نمایشی (staging) نو ساخت و ساز نمایید، می‌توانید تعیین فرمائید که از کدام جدول های دیتابیس و فولدرهای وردپرس وب سایت شما حمایت کننده تنظیم گردد. دور و اطراف staging یک پیام اعلان در نوار مدیر وردپرس داراست که به شما تذکر می نماید که در درحال حاضر مشاهده یک تارنما staging میباشید.

هنگام ساخت‌و‌ساز staging تازه میتوانید گزینش نمائید که از کدام جدول های دیتابیس و فولدرهای وردپرس وب سایت شما پشتوانه تهیه و تنظیم گردد. گوشه و کنار staging یک پیام اعلان در نوار رئیس وردپرس داراست که به شما تذکر می نماید که در هم اکنون مشاهده یک تارنما staging می باشید.

در ورژن بدون‌پول پلاگین WP Staging، تارنما staging تحت عنوان یک ذیل پوشه نصب مهم وردپرس شما ساخته می گردد. ولی در ورژن Pro، میتوانید وبسایت staging خویش را با تعریف و تمجید داده ها مقر داده،URL و دایرکتوری مقصود برای جای تازه، از شیوه به دور نصب نمائید.

در شرایطی که میخواهید سایت خویش را به یک دامنه نو کلون نمایید، WP Staging Pro الزامی میباشد. در ورژن Pro پلاگین، وردپرس کانال نیز پشتیبانی می‌گردد و میتوانید نقش های سفارشی مخاطب را برای دسترسی به سایت staging خویش تهیه نمایید.

 

ورژن مجانی WP Staging برای فعال سازی یک فضا نمایشی برای آزمون پلاگین ها و پوسته های تازه وردپرس مطلوب میباشد. در‌صورتی‌که در ادامه دوپلیکیت کردن یک سایت وردپرس در یک جای نو می باشید یا این که میخواهید یک ناحیه staging برای اعمال بروزرسانی های وبسایت ساخت‌و‌ساز فرمائید، WP Staging Pro تعیین بهتری میباشد.

UpdraftPlus Migrator Extension.6 (شایسته ترین پلاگین های پرمیوم جابجایی وب سایت وردپرس)

پلاگین UpdraftPlus یکی پلاگین های توانا وردپرس برای به دست آوردن پشتوانه از وب سایت های وردپرسی میباشد. ورژن بدون‌ پول این پلاگین دارای یک تابع جابجایی داخل ساخته نیست البته UpdraftPlus دارای یک Migrator add-on میباشد که جابجایی و انتقال وبسایت را به راحتی قابلیت پذیر می نماید.

UpdraftPlus Migrator Extension این قابلیت را به شما میدهد تا URL ها را به راحتی تغییر و تحول داده و هرگونه ایراد احتمالی را برطرف فرمائید. از همه مهم تر، کلیه این امور را می‌توانید مستقیماً از پیشخوان وردپرس خویش اعمال دهید.

در شرایطی که میخواهید صرفا هاست خویش را تغییر تحول دهید و از به عبارتی از URL قدیمی خویش به کارگیری میکنید، احتمالاً ورژن مجانی UpdraftPlus برای شما کافی میباشد. بدین شکل که یک ورژن حمایت کننده از وبسایت خود تهیه و تنظیم کرده و در سرور تازه آن را بازیابی نمایید.

البته در حالتی ‌که نیاز به تغییر تحول URL ها یا این که جابجایی بر لوکال دارید ، بایستی Migrator add-on را خریداری نمایید.

BackupBuddy.6

یکی‌از پلاگین های مهم پشتوانه گیری وردپرس، پلاگین BackupBuddy میباشد که به وسیله دسته iThemes توسعه و گسترش داده شد‌ه‌ است.

BackupBuddy از کل وبسایت وردپرسی شما دربرگیرنده دیتابیس، کتابخانه رسانه ها، فولدر های پوسته و پلاگین ها حمایت کننده تنظیم می نماید. شما میتوانید بعضی از پوشه ها و جداول دیتابیس را مستثنی فرمائید.

BackupBuddy قابلیت و امکان جابجایی راحت را نیز آماده می نماید. خصوصیت “Deployment” این پلاگین، فعال سازی یک وبسایت staging را قابلیت پذیر می نماید که می‌تواند به راحتی به یک وبسایت دیگر متصل خواهد شد. پیشخوان BackupBuddy با وارد کردن داده های جدید اجازه جابجایی یک وبسایت به سرور یا این که دامنه دیگر را می دهد.

BackupBuddy مورد خوبی برای گسترش دهندگان وردپرس میباشد که سایتها را در دامنه های موقت یا این که محلی ساخته و آنگاه وبسایت را به دامنه مشتری منتقل می نمایند.

VaultPress.7

VaultPress به وسیله Automatic یعنی مجموعه گسترش دهنده وردپرس تاسیس شده است بدین ترتیب بیشتراز هر پلاگین دیگری با وردپرس هم خوانی دارد. VaultPress یکی از شایسته ترین پلاگین های حمایت کننده وردپرس میباشد که قادر است از هر قسمتی از وب سایت شما تهیه و تنظیم کرده و از آن نگهداری نماید. بعداز تهیه و تنظیم ورژن حمایت کننده می‌توانید به راحتی با به کارگیری از ابزار بازیابی VaultPress وبسایت خویش را در یک جای جدید منتقل فرمایید. به همین عامل VaultPress یکی‌از شایسته ترین پلاگین های جابجایی وب سایت وردپرس نیز به حساب آورده می شود.

فقط کاری که می بایست اجرا دهید این میباشد که جزئیات FTP و اسم دامنه (در شکل تغییر و تحول اسم دامنه) خویش را وارد فرمائید و VaultPress سایر امور را برای شما اعمال میدهد.

برای به کار گیری از VaultPress می بایست خدمت اشتراک آن را خریداری فرمائید ولی از آن جا که VaultPress بخشی از پلاگین Jetpack میباشد با خریداری آن می‌توانید به قابلیت و امکان های پرمیوم Jetpack دسترسی پیدا نمایید.

در صورتی که یک پلاگین برای جابه جایی آسان وب سایت می‌خواهید، Duplicator بهتر میباشد. Migrate Guru برای وب سایت های سطح بالامطلوب میباشد. WP Migrate DB برای توسعه و گسترش دهندگانی میباشد که چیزی بیشتراز فشردن یک دکمه میخواهند و میتوانند در اختیار گرفتن بیشتری بر مراحل فعالیت داشته باشند. این پلاگین ممکن میباشد برای مبتدیان سرگردان کننده باشد. All-in-One WP Migration برای اشخاصی که میخواهند یک رابط کاربری مدل و منزه داشته باشند، مطلوب میباشد. در حالتی‌که می‌خواهید ورژن حمایت کننده تنظیم فرمائید و در عین حالا یک ابزار جابه جایی بهتر داشت باشید، UpdraftPlus را در نظر بگیرید. BackupBuddy برای اشخاصی که به گروه جامعی از ابزار عشق و علاقه مند می باشند، مطلوب میباشد. در حالتی که پلاگین Jetpack دارید، به تفکر اضافه کردن VaultPress تحت عنوان یک خصوصیت باشید.

پشتیبانی سایت وردپرسی شما

کارشناسان شرکت چکاوک شهر با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی سایت، تسلط کامل به پلاگین ها، توابع وردپرسی، قالب ها شمارا در رفع مشکلات پیش آمده و پشتیبانی دوره ای یاری می کند. کافیست با ما تماس بگیرید

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =