المنتور چه است؟

اگر قصد دارید به دنیای وبمسترها پای بگذارید و یا این که حتی قصد توسعه و گسترش تارنما فردی خویش را دارید، از اهمیت صفحه های تارنما و شیت سازها در وردپرس غافل نشوید. جذابیت صفحه های وب سایت شما، اول عاملی میباشد که استفاده کننده را به خویش جذب خواهد کرد و در صورتیکه قصد دارید تارنما وردپرسی خویش را در لیست شایسته ترین ها قرار دهید، به کارگیری از برگه ساز ها ضروری به حیث می رسند. پلاگین های بخش اعظمی در وردپرس وجود دارا‌هستند که می‌توانند به راحتی و فارغ از نیاز به کدنویسی های دشوار، ظواهر دلخواه شمارا به صفحه ها تارنما ببخشد. یکی‌از ماهر ترین شیت سازهای وردپرس، برگه ساز المنتور (Elementor Website Builder) میباشد.

با این پلاگین، شما رئیس ظاهری صفحه ها سایت را تماما در اختیار خواهید داشت. المنتور با قابلیت و امکان ویرایشگر لایو و پلاگین های جانبی مختلف، توانسته به یکی دوست داستنی ترین شیت سازها و پلاگین های وردپرس تبدیل خواهد شد. اگرچه همچون بخش اعظمی از پلاگین های وردپرس، ورژن ماهر این پلاگین نیز تجهیزات وسیع تری خواهد داشت، ولی ورژن بدون پول آن نیز میتواند اکثری از نیازهای یک ورقه وب سایت را به راحتی برآورده نماید و لزوما نیاز به نصب ورژن پریمیوم نخواهید بود.

المنتور چه است؟
المنتور اسم یک پلاگین وردپرسی میباشد که در تیم کاغذ سازها مکان میگیرد. با به کار گیری از پلاگین المنتور رئیس تارنما می‌تواند سوای حتی یک خط کدنویسی، بخش های گوناگون وب سایت خویش را پباده سازی نماید. تنها کافی میباشد یک سری دقیقه وقت گذارده و با به کارگیری از امکاناتی که پلاگین المنتور به شما می‌دهد، کلیه بخش های گوناگون وبسایت وردپرسی را پباده سازی و تغییر تحول دهید.
مزایای پلاگین المنتور در وردپرس
پلاگین المنتور مزایای پررنگ و متعددی دارااست و همین مزایا سبب گردیده اند تا آمار نصب این پلاگین وردپرسی به بیش تر از دو میلیون نصب قانونی در مخزن وردپرس رسد. هر پلاگین ای نمی تواند به‌این تعداد نصب رسد و می بایست دارنده امکان های فراوان در خویش باشد. درپی با یک‌سری آیتم از مهم ترین مزایای این پلاگین آشنا می شویم.

1- ویرایشگر سهل وآسان و در لحظه
همان گونه که در ابتدا نیز اشاره کردیم، رابط کاربری پلاگین المنتور بسیار شل و کاربرپسند پباده سازی شد‌ه‌است. همین فرمان به استفاده کننده اذن می‌دهد در کمترین فرصت و به راحتی بتواند ورقه دلخواه خویش را پباده سازی نماید. یکی‌از دیگر از خصوصیت های فوق العاده این پلاگین، پیش اکران فعال وبسایت در شیت پباده سازی با پلاگین میباشد. یعنی شما هم زمان با تغییر‌و تحول ویجت ها می‌توانید وب سایت را به صورت زنده ملاحظه کنید و از تغییرات آن باخبر گردید. این خصوصیت کمتر در پلاگین های ورقه ساز دیگر به چشم می خورد.

2- شیت ساز با کشیدن و آزادکردن
شما صرفا با استعمال از کشیدن و آزاد کردن ( Drag و Drop ) ویجت ها را جا به جا کرده و به طرح دلخواه برسید. این خصوصیت سبب ساز می‌شود حتی یوزرها تازه کار نیز به راحتی بتوانند با این پلاگین فعالیت نمایند. برای این عمل شما تنها نیاز به مقداری ذوق وسلیقه و طاقت دارید تا ویجت ها را جا به جا کرده و یک تارنما رویایی پباده سازی نمایید.
3- قابلیت و امکان تغییر و تحول سایز برگه با پلاگین المنتور
یکی از دیگر از امکاناتی که کمتر در پلاگین های ورقه ساز دیده میشود، قابلیت تغییر‌و تحول سایز صفحه های و قسمت های داخلی برگه در وردپرس میباشد. پلاگین المنتور این قابلیت را به مخاطب می‌تواند تا اندازه کلیه بخش های وب سایت را تغییر و تحول دهد و به دلخواه خویش پهنا و ارتفاع آنها‌را کمتر یا این که بیشتر نماید. اما خوب میباشد دراین باره، نوع پوسته وب سایت را نیز در لحاظ داشته باشید. در حالتی که از پوسته استاندارد استعمال کرده باشید مبتلا خلل خاصی نخواهید شد

4- ذخیره سازی صفحه ها تشکیل شده
در‌صورتی‌که شما یک طراح تارنما میباشید و یا این که یک سری وبسایت دارید، پلاگین المنتور یک خصوصیت خاص و کاربردی برای شما خواهد بود. چون شما میتوانید آحاد صفحه ها تشکیل شده درین پلاگین را ذخیره کرده و در دیگر تارنما های وردپرسی وارد فرمایید. به این ترتیب دیگر نیازی وجود ندارد مجال اکثری را در ساخت سایت و تولید صفحه های گوناگون صرف نمائید. صرفا کافی میباشد یکبار صفحه های را در یک وبسایت ساخت‌و‌ساز کرده و آن‌گاه در دیگر سایت ها به کارگیری نمائید و یا این که حتی شیت فراهم را به دوستان و همیاران خویش داده تا آنها نیز بتوانند به کارگیری کنند.

5- متن گشوده بودن پلاگین المنتور
برای یک اپلیکیشن نویس و توسعه و گسترش دهنده اینترنت، هیچ چیز عالی از متن گشوده بودن یک پلاگین وجود ندارد. متن گشوده یا این که open source به توسعه و گسترش دهنده اینترنت اذن می‌دهد هر تغییری را در پلاگین به وجود آورد. متن گشوده بودن یک خرید و فروش سه طرف پیروزی به حساب آورده می شود. سه موفقیت برای تولید کننده پلاگین، گسترش دهنده اینترنت و استفاده کننده آخری.

ولی برای تغییرات در پلاگین المنتور نیازی وجود ندارد یک گسترش دهنده ماهر اینترنت باشید. در حالتی که شناخت نخستین با کدهای CSS داشته باشید، می‌توانید به راحتی، این پلاگین را برای هماهنگی بیشتر با پوسته تارنما خویش، سفارشی فرمائید. البته در صورتی‌که با این کدها شناخت چندانی ندارید عالی میباشد آن را به یک شخص کارشناس بسپارید تا وب سایت شما مبتلا ایراد نشود.
6- سازش پلاگین المنتور با پلاگین های بهینه سازی
قطعا بهینه سازی مهم ترین نصیب یک وبسایت میباشد که سبب میگردد جايگاه وب سایت در موتورهای کاوش گر خوب خواهد شد. وردپرس دارنده پلاگین های سئوی بسیار توانمند میباشد که خوشبختانه هماهنگی بی نقص با پلاگین المنتور دارا هستند و این پلاگین هیچ ضرری برای سئوی تارنما استفاده کننده نخواهد داشت.

اما برای تغییرات در پلاگین المنتور نیازی وجود ندارد یک بسط دهنده ماهر اینترنت باشید. در شرایطی‌که شناخت اول با کدهای CSS داشته باشید، میتوانید به راحتی، این پلاگین را برای هماهنگی بیشتر با پوسته وب سایت خویش، سفارشی فرمایید. ولی چنانچه با این کدها شناخت چندانی ندارید عالی میباشد آن را به یک شخص دارای تخصص بسپارید تا وبسایت شما مبتلا ایراد نشود.

7- پباده سازی تماما ریسپانسیو و عکس العمل گرا
کلیه نصیب هایی که به وسیله پلاگین المنتور ساخته و دستکاری می گردند، تماما عکس العمل گرا میباشند. یعنی بخش های تشکیل‌شده به خیر و خوبی و به طور بدون نقص و سوای اختلال در همگی صفحه های نمایشگرها مانند رایانه، تبلت، تلفن هوشمند و … نشان داده میشود.

اما برای تغییرات در پلاگین المنتور نیازی وجود ندارد یک بسط دهنده ماهر اینترنت باشید. در‌حالتی که شناخت اول با کدهای CSS داشته باشید، می‌توانید به راحتی، این پلاگین را برای هماهنگی بیشتر با پوسته وبسایت خویش، سفارشی نمائید. البته در صورتیکه با این کدها شناخت چندانی ندارید عالی میباشد آن را به یک شخص دارای تخصص بسپارید تا وب سایت شما در گیر خلل نشود.

8- سرعت لود بالا
حتما سرعت تارنما یکی‌از مهم‌ترین مورد ها در طراحی وب سایت است. همه بخش های تشکیل‌شده با المنتور، دارنده سرعت بالایی در بار گذاری میباشند و مخاطب هیچ سیرتکامل کاهش سرعت محسوسی را در تارنما حس نخواهد کرد.

معایب پلاگین المنتور
با‌یقین هیچ پلاگین ای بی نقص وجود ندارد و معایبی داراست. اما بعضا پلاگین ها مانند المنتور دارنده مزایای بسیار بیشتری نسبت به معایب می باشند و می اقتدار از کاستی های آن دیده پوشی کرد. به هر اکنون در‌پی به یکسری گزینه از مهم‌ترین معایب این پلاگین می‌پردازیم.

1- بدون پول نبودن پلاگین المنتور
در صورتی به مخزن وردپرس راز بزنید متوجه خواهید شد که پلاگین المنتور را به طور مجانی میتوانید دانلود و استعمال فرمایید. البته در‌حالتی که نیاز به ورژن حرفه‌ای این پلاگین با تجهیزات بدون نقص دارید، بدون چاره خواهید شد پلاگین را با بها هر ساله 49 دلار از سایت آفریننده المنتور خریداری نمائید.

2- تغییر تحول استایل پیوند ها
شاید شما نیاز داشته باشید تا کلیه استایل لینک و پیوند ها در صفحه های را نیز به دلخواه خویش دستکاری فرمائید. متاسفانه پلاگین المنتور به شما این قابلیت را نمی دهد و کلیه استایل لینک و پیوند ها متاثر از پوسته شما خواهد بود.

3- بازنویسی ویجت ها به صورت بی واسطه
در المنتور شما نمی توانید ویجت ها را به طور بی واسطه بازنویسی فرمایید و این یکی‌از معایب پلاگین المنتور است.

در جواب به پرسش المنتور وردپرس چه است بایستی بیان کرد برگه ساز المنتور یک کدام از جدیدترین و حرفه ای ترین پلاگین های اکنون حاظر وردپرس است. حتما به کارگیری از این پلاگین در گسترش وبسایت می تواند به زیبایی بصری و ظاهری تارنما شما یاری شایانی نماید. پیشرفت این پلاگین به حدی بوده که میتوان آن را یکه‌تاز پلاگین های شیت سازی وردپرس اسم پیروزی. اعتنا نمایید که برای اینکه بتوانید حداکثر منفعت را از این پلاگین ببرید، مستلزم این میباشید که مهارت خیر و خوبی در طریق عمل با این پلاگین کسب فرمایید.

پشتیبانی سایت وردپرسی شما

کارشناسان شرکت چکاوک شهر با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی سایت، تسلط کامل به پلاگین ها، توابع وردپرسی، قالب ها شمارا در رفع مشکلات پیش آمده و پشتیبانی دوره ای یاری می کند. کافیست با ما تماس بگیرید

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =