توسعه وب سایت

14 بازدید

توسعه وب سایت

طراح وب سایت کسی است با استفاده از طراحی های تصویری و زیبا و بدون بهره گیری از کد نویسی، وب سایت را از لحاظ بصری ارتقا بخشد، طراح وب سایت می باشد که از خلاقیت خود در زمینه طراحی وب سایت کرده و بیشتر تمرکز خود را بر زیبایی سایت و مواردی چون رنگ، تایپوگرافی، روابط اجزا و مخاطب معطوف نموده است.

توسعه دهنده وب سایت

توسعه دهنده وب از نظر کارکرد شباهت زیادی با طراح وب سایت دارد اما تفاوتهایی نیز میان مسئولیت ها و وظایف آنان وجود دارد. توسعه دهنده وب بیشتر بر کد نویسی درست تمرکز می نماید و زیبایی های بصری و گرافیکی سایت برای وی اهمیت چندانی ندارد.
بیشتر موارد کاربرد توسعه دهنده وب سایت، کدنویسی می باشد که موجب شده تا بر روی جزئیات دقیق شود.

همکاری میان توسعه دهنده وب سایت و طراح وب سایت

برای طراحی یک سایت وجود کدها و در عین حال زیبایی سایت اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل در کنار هم بودن و همکاری میان این دو، موجب ایجاد یک سایت با تمامی تکنیک ها و اصول طراحی می باشد.
بطوری که می توان گفت با وجود تمایز میان فعالیت های این دو گروه، هدف هر دو مشترک بوده و آن ارائه سایتی مناسب برای جذب مخاطب است.

تفاوت های میان توسعه دهنده وب و طراح وب

شما و طرح شامل تمامی اجزایی که به منظور زیبایی های سایت به کار گرفته می شود که دربرگیرنده گرافیک سایت، رنگ های بکار رفته در سایت، منوها و … است. طراح وب سایت برای استفاده از رنگ ها و فونتها تصمیم می گیرد و آرایش و چیدمان صفحات سایت را بر عهده دارد.
در واقع طراح گرافیک باید حس زیبا شناسی خوبی داشته باشد و دقیقا می توانند ترکیب زیبایی از رنگ های و تصاویر پروژه مورد نظر را در کنار یکدیگر بچیند. محتوا شامل تمامی اطلاعات موجود در سایت است که به فرمت های متفاوتی در سایت بارگذاری می شود. محتوا می‎تواند بصورت تصویر، مطالب، بازی آنلاین، کلیپ های ویدئویی یا صوتی و … باشد.در این جا توسعه دهنده وب سایت چگونگی بارگذاری و مبحث زیبایی و چیدمان این مطالب را با استفاده از کدهای برنامه نویسی مشخص می نماید. این در حالی است که در وب سایت در زمینه وردپرس فعالیت دارد.

کارهایی که توسط یک توسعه دهنده انجام می شود در زیرساخت ها بوده و قابل مشاهده نیست. در واقع بازدید کننده ظواهر و شکل ظاهری سایت را مشاهده می کند که این کار توسط طراح سایت انجام شده است.

این در حالی است که منوها، قابلیت استفاده از یک وب سایت، بازید کاربران از سایت و کیفیت کلی سایت در تعامل کاربران با سایت، منوها و مفیدبودن سایت توسط توسعه دهنده انجام می شود. آنچه دغدغه یک توسعه دهنده است عبارتند از:
ایجاد منوهای کاربرپسند
– بررسی برنامه های سایت
– نشان دادن تصاویر مورد نیاز کاربران
– انجام فرایندی که به بارگذاری سریع وب سایت می انجامد
– هدایت منوهای سایت کاربران به صفحاتی که صاحب سایت درخواست نموده
در حالی که طراحی وب سایت در برگیرنده ساخت مطالب و قالب سایت است، اما توسعه وب دربرگیرنده فرآیند ساخت، عملکرد سایت و آزمایش قابل استفاده بودن آن است، باید از نرم افزارهایی نظیر فتوشاپ استفاده شود.

اگر چه ممکن است یک طراح سایت با زبان HTML نیز آشنایی داشته باشد بطوری که بتواند طرح هایشان را پیاده سازی نماید، اما استفاده از انیمیشن در سایت، قالب سایت و طراحی آنها برای صفحات مختلف، در حیطه مسئولیت های توسعه دهنده وب سایت به شمار می رود.

ممکن است سایت نیازمند ویرایش باشد و در بعضی موارد باید قسمت هایی از آن مجددا بررسی شود.
این کار توسط توسعه دهنده انجام می شود، برنامه نویسان توسعه وب، عملکردهای یک وب سایت را برنامه نویسی می نمایند که در چهارچوب HTML در صفحات و محتویات HTML می توانند درون برنامه ها جاسازی شوند. توسعه دهندگان وب، همچنین سایت را از لحاظ قابلیت استفاده کاربر، بررسی می کنند.
با تمام تفاوتهایی که میان این دو حرفه وجود دارد، هر دو در کنار یکدیگر عمل می کنند و همکاری بین آنها موجب ایجاد یک وب سایت با تمامی اجزا و رعایت تکنیک ها می باشد.

توسعه سایت

ویژگی های توسعه وب سایت

• استاندارد بودن تمامی کد های قالب
• استفاده از افکت های زیبا و جذاب css3
• پاسخگویی و پشتیبانی قوی.
• خلاقیت و نوآوری در کدنویسی قالب و کنترل پنل
• استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیای وب در کد نویسی قالب
• دارای تیم طراحی و برنامه نویسی حرفه ای و با تجربه.
• توانایی اجرای قالب های سنگین و پیچیده.
• بهینه بودن قالب های طراحی شده از لحاظ سرعت و سئو.
• توانایی آماده سازی تمامی خواسته های مشتری.
• بهینه بودن قالب مورد نظر از لحاظ سرعت و استفاده از منابع سرور.
• پشتیبانی آنلاین و فوری.
• سازگار سازی قالب با تمامی مرورگر ها در صورت درخواست مشتری.
• کاربرپسند بودن قالب کدنویسی شده.