معرفی داشبورد و میانبر سایت

آشنایی با داشبوردها و میانبرها

همانطور که گزارش های مختلف را بررسی کرده ایم، واضح است که برخی از این معیارها برای کسب و کار شما مفیدتر از دیگران خواهد بود. در برخی موارد، ممکن است معیارهایی وجود داشته باشد که بخواهید به طور مرتب برای ارزیابی سلامت کسب و کار خود یا یک کمپین تبلیغاتی خاص بررسی کنید. برای یافتن سریع این معیارها بدون نیاز به رفتن به یک گزارش خاص، می توانید از داشبوردها و میانبرها استفاده کنید.

داشبوردها

داشبوردها انعطاف پذیر هستند و ممکن است برای اهداف مختلف استفاده شوند. برای مثال، می توانید با نمایش خلاصه گزارش های مختلف به عنوان ابزارک در کنار هم در یک صفحه، نمای کلی عملکرد سایت خود را ایجاد کنید یا می توانید لیستی از معیارهای مهم کسب و کار را جمع آوری کنید که وضعیت کسب و کار شما را در یک نگاه نشان می دهد یا گزارش های مختلف را در کنار یکدیگر مقایسه کنید.

برای مشاهده گزارش هایی که جمع آوری کرده اید، بر روی Customization، سپس Dashboards در سمت چپ هدایت، کلیک کنید.

برای ایجاد داشبورد جدید، روی Create کلیک کنید. یک داشبورد خالی یا شروع کننده را انتخاب کنید و نام داشبورد خود را وارد کنید.

با کلیک روی Add Widget، می توانید ویجت ها را به داشبورد اضافه کنید. این کار به شما امکان می دهد ویجتی را که می خواهید در داشبورد ظاهر شود، نامگذاری کرده و نوع تجسم را انتخاب کنید. شما می توانید داده ها را به صورت یک عدد، یک جدول زمانی، یک نقشه، یک جدول، یک نمودار لایه ای یا یک نمودار میله ای مشاهده کنید.

می توانید برخی از این تجسم ها را برای معیارهای استاندارد یا زمان واقعی انتخاب کنید. برای جستجو و افزودن معیار خاصی که می خواهید به حساب بیاید، از منوی کشویی Add a metric (منوی کشویی) استفاده کنید. حتی می توانید فیلترها را به ابزارک گزارش اضافه کنید؛ همانطور که فیلترها را در سطح نمای قبلی تنظیم کرده ایم.

پس از ایجاد داشبورد، می توانید با کلیک روی Customize Dashboard و انتخاب layout، آن را قالب بندی کنید. همچنین می توانید ویجت های موجود را به نقاط مختلف درون داشبورد بکشید و رها کنید.

با قرار دادن ماوس روی یک ویجت، نماد ویرایش نمایان می شود که می توانید از آن بخش برای ویرایش داده های وارد شده در ویجت گزارش استفاده کنید؛ البته نماد حذف را هم نشان می دهد که به شما این امکان را می دهد که ویجت را از داشبورد حذف کنید.

دو نوع داشبورد وجود دارد: خصوصی و مشترک. در داشبورد خصوصی تنها شما می توانید نمایه را مشاهده کنید اما داشبورد مشترک را همه می توانند مشاهده کنند که به آن نمایه، دسترسی دارند.

شما برای هر کاربر می توانید 20 داشبورد خصوصی و در هر نمایه، 50 داشبورد مشترک داشته باشید. اگر داشبورد را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید، آنها می توانند آنچه را که در داشبورد نمایش داده می شود تغییر دهند، اما تغییرات آنها فقط برای خودشان قابل مشاهده خواهد بود. داشبورد اصلی به اشتراک گذاشته شده شما توسط کاربران قابل تغییر نیست.

اگر می خواهید داشبورد را به اشتراک بگذارید، کافی است روی Share در بالا صفحه کلیک کنید. Share Template Link، پیوندی به الگوی داشبورد شما ارائه می دهد که می توانید به هر نمایه ی دیگری اضافه کنید اما نگران نباشید، اشتراک گذاری شامل هیچ یک از داده های Analytics شما نمی شود.

اگر می خواهید الگوی خود را به طور گسترده تری به اشتراک بگذارید، می توانید با کلیک برروی Google Analytics Solutions Gallery الگوی داشبورد را به Share in Solutions Gallery اضافه کنید. Solutions Gallery مکانی است که کاربران Google Analytics می توانند انواع مختلف سفارشی سازی مانند داشبورد را به اشتراک بگذارند. همینطور مکانی عالی برای یافتن الگوهای داشبورد است که می توانید وارد کنید و سپس برای تجارت خود سفارشی کنید.

ذخیره گزارشات

علاوه بر موارد گفته شده، می توانید مشاهده گزارش ها را بعداً با کلیک بر روی Save در بالای اکثر گزارش ها ذخیره کنید. وقتی گزارش ها را ذخیره می کنید، آنها شامل هرگونه سفارشی سازی شما برای گزارش می شوند. به عنوان مثال، اگر جدول داده ها را فیلتر کرده اید، هنگامی که از منطقه سفارشی سازی در قسمت گزارشات ذخیره شده به گزارش دسترسی پیدا می کنید، فیلتر جدول داده ها به طور خودکار اعمال می شود.

از داشبوردها و گزارشات ذخیره شده برای بازیابی آسان داده های ارزشمند برای کسب و کار خود استفاده کنید و یا آنها را با سایر ذینفعان به اشتراک بگذارید. حتماً Google Analytics Solutions Gallery را برای ایده های عالی بررسی کنید.

مقالات مرتبط :

آموزش مرور گزارشات کامل سایت: بخش 1

پشتیبانی سایت وردپرسی شما

کارشناسان شرکت چکاوک شهر با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی سایت، تسلط کامل به پلاگین ها، توابع وردپرسی، قالب ها شمارا در رفع مشکلات پیش آمده و پشتیبانی دوره ای یاری می کند. کافیست با ما تماس بگیرید

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 10 =