معرفی قابلیت های افزونه Guttenberg

افزونه Guttenberg چیست؟

نام افزونه Guttenberg از یوهانس گوتنبرگ مخترع صنعت چاپ، برداشته شده و هدف این افزونه ایجاد تحول در نحوه و نوع نوشتار و هم چنین راحتی در ساخت نوشته ها می باشد.

افزونه Guttenberg به دلیل سادگی بسیار و پرکاربرد بودن آن، به ویرایشگر پیشفرض ورد پرس تبدیل شده و هم چنین یک فرآیند چهار فاز است که بخش اصلی صفحه ویرایشگر وردپرس، سفارشی سازی، همکاری و چند زبانه بودن سایت را شامل می شود.

پیشنهاد مطالعه: معرفی افزونه Aksimet Spam در وردپرس

ساختار افزونه Guttenberg چگونه است؟

یکی از بخش های این ویرایشگر، ایجاد بلوک است که می توان این گونه توضیح داد که هر محتوا در ویرایشگر از یک پاراگراف تا گالری تصاویر، سرفصل و … ، در بلوک مخصوص به خود است. هم چنین افزونه گوتنبرگ می تواند بلوک ها را ویرایش، تنظیم و مرتب کند، تا کاربران بتوانند محتوایی کامل را بدون استفاده از کد HTML یا کد کوتاه ایجاد کنند.

افزونه Guttenberg

این ویرایشگر برای اولین بار در سال 2018 در دسترس قرار گرفت، همان گونه که گفته شد افزونه Guttenberg ویرایشگر پیشفرض وردپرس است و برای استفاده از آن نیاز به نصب افزونه ندارید و هم چنین با هر به روز رسانی وردپرس این افزونه هم به روز رسانی می شود.

هم چنین این افزونه به 52 زبان ترجمه شده که در صورت نیاز می توانید از آن ها استفاده کنید، و هم چنین از پرکاربرد بودن این افزونه خبر می دهد.

نصب های فعال 300+  هزار
نسخه وردپرس 5.7 یا بالاتر
آزمایش شده تا 5.8.1
نسخه PHP 5.6 یا بالاتر

https://wordpress.org/plugins/gutenberg/

پشتیبانی سایت وردپرسی شما

کارشناسان شرکت چکاوک شهر با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی سایت، تسلط کامل به پلاگین ها، توابع وردپرسی، قالب ها شمارا در رفع مشکلات پیش آمده و پشتیبانی دوره ای یاری می کند. کافیست با ما تماس بگیرید

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + پنج =