هاست وردپرس چیست؟

هاست وردپرس چیست؛ ۵ ویژگی‌ و تفاوت‌های آن با هاست معمولی

میزبانی وردپرس یک نوع از میزبانی وب است که از قبل پیکربندی شده است تا یک وب سایت دارای وردپرس را به طور موثر و بهینه میزبانی کند. هاست وردپرس معمولاً برای 3 هدف زیر استفاده می‌شود: برای ساده سازی، ایمن سازی و سرعت بخشیدن به نصب وردپرس در مقایسه با نصب وردپرس بر روی یک سرور لینوکس معمولی.
هاست وردپرس و میزبانی وب دو نوع میزبانی بسیار متفاوت هستند و نباید آنها را اشتباه گرفت. چند تفاوت کلیدی بین این دو وجود دارد و هر کدام مزایا، برنامه‌ها و ارائه دهندگان خاص خود را دارند. در ادامه راهنمای میزبانی وردپرس در برابر میزبانی وب معمولی آورده شده است.

ویژگی‌های هاست وردپرس

1. سرعت بسیار سریع

امروزه داشتن یک وب سایت با بارگذاری سریع غیرقابل انکار است. اگر وب سایت شما به کندی بارگذاری شود، نه تنها تجربه کاربری ضعیفی را ارائه خواهید کرد، بلکه در موتورهای جستجو نیز رتبه پایین تری خواهید داشت.
هاست وردپرس یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش سرعت وب سایت شماست. حتی استفاده از هاست اشتراکی وردپرس عملکرد سایت شما را نسبت به برنامه‌های میزبانی اشتراکی استاندارد بهبود می‌بخشد. با اجرای وردپرس بر روی سرورهای خاص، می‌توانید تغییراتی در بهینه سازی و عملکرد ایجاد کنید.

2. سطح بالایی از امنیت

معمولاً تا دیر نشده به امنیت فکر نمی‌شود. اما این نکته بسیار مهم است که با افزایش امنیت وب سایت، سایت خود را ایمن نگه می‌دارید و در عین حال تمام اطلاعات بازدیدکنندگان و کاربران خود را ایمن نگه دارید.
میزبانی وردپرس دارای مزیت منحصر به فردی است که می‌تواند در برابر حملات خاص وردپرس از سایت شما محافظت کند. هنگامی‌که از یک میزبان معمولی استفاده می‌کنید، هر پروتکل امنیتی سایت شما را تنها در برابر حملات گسترده تر محافظت می‌کند.
با این حال، با خرید هاست وردپرس می‌توانید اقدامات امنیتی را در برابر حملاتی که به طور خاص وردپرس را هدف قرار می‌دهند، اعمال کنید.

3. به روز بودن نرم افزار

هنگامی که شما یک سایت وردپرسی را اجرا می‌کنید، باید به طور منظم به روز رسانی‌ها را اجرا کنید. این یک کار کوچک است که فقط چند دقیقه طول می‌کشد. اما، بسیاری از صاحبان سایت معمولا فراموش می‌کنند که به سایت‌های خود مراجعه کنند تا ببینند آیا به روز رسانی در دسترس است یا خیر.
نه تنها به روز نگه داشتن سایت شما راهی برای اطمینان از عملکرد بالا است، بلکه امنیت سایت شما را نیز بیشتر خواهد کرد.
مانند بسیاری از موارد، به‌روزرسانی‌های مرتبط با امنیت برای اصلاح حفره‌های امنیتی کشف‌شده صادر می‌شوند. بدون به روز رسانی قالبها و افزونه‌های خود، سایت خود را در معرض سوء استفاده و هک قرار می‌دهید. به‌علاوه، زمانی که نسخه‌های جدید هسته وردپرس هر افزونه یا قالب جدیدی را منتشر می‌کنند، معمولاً به‌روزرسانی‌ها را نیز برای سازگاری آن ایجاد می‌کنند.

4. گواهینامه‌های SSL با قابلیت افزودن آسان

اکثر برنامه‌های میزبانی وردپرس مدیریت شده به شما این امکان را می‌دهند که بدون پرداخت هزینه اضافی، گواهی SSL را با چند کلیک به سایت خود اضافه کنید.

5. بروزرسانی‌های خودکار

وب سایت شما به روز رسانی و ارتقاء خودکار را دریافت می‌کند و بسته‌های امنیتی را می‌توان به یکباره به هر وب سایت روی یک سرور اضافه کرد.

6. پشتیبانی سفارشی

هنگام استفاده از یک سرویس میزبانی وردپرس، می‌توانید به خدمات اختصاصی پشتیبانی مشتری، و نیز متخصصان در حل مشکلات وردپرس دسترسی داشته باشید.

در مقایسه میزبانی وردپرس و میزبانی وب معمولی، هیچ انتخاب درست یا نادرستی وجود ندارد. اینکه کدام سرویس را انتخاب می‌کنید در نهایت به نوع برنامه میزبانی مورد نظر، بودجه و میزان انتظاری که از هاست خود در هنگام اجرای سایت خود دارید، بستگی دارد.
تفاوت اصلی بین میزبانی وردپرس و میزبانی وب خدماتی است که آنها ارائه می‌دهند. بنابراین اگر به دنبال یک سرویس عمومی‌هستید، میزبانی وب ممکن است برای شما مناسب باشد. اما اگر به دنبال یک سرویس مناسب هستید که برای عملکرد وردپرس بهینه شده باشد، میزبان وردپرس مناسب شماست.

پشتیبانی سایت وردپرسی شما

کارشناسان شرکت چکاوک شهر با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی سایت، تسلط کامل به پلاگین ها، توابع وردپرسی، قالب ها شمارا در رفع مشکلات پیش آمده و پشتیبانی دوره ای یاری می کند. کافیست با ما تماس بگیرید

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + نوزده =