تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

آموزش رفع خطای ۴۰۸ Request Timeout

خطای 408 Request Timeout

ارور ۴۰۸ خطایی است که به خطای Request timeout معروف است و جزو خطاهای ۴xx به شمار می رود. خطای ۴۰۸ نیز همانند خطای ۴۰۴ معمولا با صفحات سفارشی شده نمایش داده می شود. این خطا به شما می گوید مدت زمان درخواست شما به پایان رسیده است. برای مثال در صفحه ای هستید که از سوی مدیر سایت برای آن ۱۰ دقیقه وقت در نظر گرفته شده است و بعد از این تایم هر درخواستی که بدهید با ارور ۴۰۸ روبرو می شوید. این ارور معمولا به شکل های زیر نمایش داده می شود:

  • ۴۰۸: Request Timeout
  • HTTP Error 408 – Request Timeout

چگونه خطای ۴۰۸ Request Timeout را رفع کنیم؟

اولین و بهتر راهکار برای حل مشکل ۴۰۸ بارگذاری مجدد صفحه است. در بسیاری از مواقع به دلیل سرعت کم اینترنت یا معطلی بیش از حد کاربر در سایت این ارور نمایش داده می شود و اگر مجددا صفحه را بارگذاری کنید، به احتمال زیاد ارور ۴۰۸ رفع می شود. سرعت اینترنت شما یکی از مهم ترین دلایلی است که باعث بروز خطای ۴۰۸ Request Timeout می شود و برای عدم نمایش آن سرعت اینترنت خود را ارتقا دهید.

در سایت های پربازدید به دلیل ترافیک ورودی بالای کاربران به سایت، گاهی اوقات سرور با اختلال روبرو می شود و این اختلال سبب نمایش خطای ۴۰۸ می شود. به همین دلیل اگر در سایت های بزرگ با این مشکل روبرو شدید با یک بار بارگذاری مجدد صفحه خطای به وجود آمده را حل کنید.

مقالات مرتبط:

رفع خطای اجرای mysql درXamp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای