تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

آنتی شل CXS

آنتی شل CXS

آنتی شل CXS همواره در سرور های لینوکسی و مخصوصا سرور های هاست مشکلی به نام شل های مخرب وجود دارد و شما را دچار دردسرهایی می کند که حتی به فکر شما نیز نمی رسد که یک آنتی شل چقدر برای سرور ضروری می باشد.

CXS یا ConfigServer eXploit Scanner یکی از بهترین آنتی شل های لینوکسی می باشد که شما با نصب این آنتی شل خیالتان از شر ویروس ها و شل های خطرناک آسوده خواهد بود. با استفاده از CSX شما می توانید سرور هاست اشتراکی خود را از ویروس ها، اسکریپت ها و شل های مخرب، ابزارهای هک و کدهای تزریق شده، اسکن کنید.

شما هنگام استفاده از CXS بصورت آنلاین و فعال تمامی فایل هایی روی سرور آپلود می گردد، یا توسط کاربر اجرا می گردد را قبل از فعال و اجرا شدن آنها توسط CXS اسکن می کند و در صورت بروز مشکل امنیتی فایل حذف یا قرنطینه می شود.

معرفی آنتی شل CXS

CXS همچنین هر موقع به شما اجازه میدهد سرور را بصورت اتوماتیک اسکن کند، تمام فایل ها، پوشه ها، کاربران … را بررسی می کند و در صورتی که به موارد مشکوک، لینک مخرب، و یا ویروس و شل مخرب برخورد کند، ابتدا با توجه به الگوریتم اجرا شده و سطح ویروس یافت شده آن را قرنطینه و یا در صورت لزوم فایل یا کل پوشه را حذف می کند.

قابلیت های کلیدی آنتی شل CXS

بررسی و اسکن لحظه ای و RealTime

هنگام فعال نمودن این گزینه در نصب و تنظیمات CXS تمامی فایل ها و برنامه ها قبل از اجرا بصورت RealTime و بسیار سریع توسط این آنتی شل بررسی می گردند.

هماهنگی کامل با فایروال CSF

یکی از قابلیت های کلیدی آنتی شل CXS امکان اتصال آن به فایروال CSF می باشد. شما با اتصال CSF و CXS سرور خود را بصورت کامل از حملات و ویروس های مخرب امن می کنید و به هنگام آپلود فایل شل و ویرس، آی پی کاربر شناسایی و در فایروال مسدود می گردد.

هماهنگی کامل با آنتی ویروس ClamAV

از قابلیت های بسیار جالب این آنتی شل، هماهنگی بدون نقص آن با آنتی ویروس رایگان و اوپن سورس ClamAV می باشد. با استفاده از این هماهنگی ویروس ها به سرعت شناسایی و حذف می گردند.

هماهنگی با Mod Security

با استفاده از قابلیت های Mod Security آدرس های کد شده و فایل های مخرب که در آن از کدهای مخرب Encrypt شده استفاده شده است، براحتی قابل تشخیص خواهد بود.

هماهنگی با Pure-ftpd

این قابلیت خیال شما را آسوده می کند که کاربران شما حتی اگر از طریق FTP اقدام به آپلود شل و فایل مخرب کنند، همان ابتدای کار شناسایی و مسدود خواهند شد.

در معرفی CXS برخی اشاره می کنند که CXS می تواند به عنوان ابزاری برای شناسایی روت کیت ها استفاده گردد، هرچند که با قابلیت های کلیدی این آنتی شل قدرتمند می توانید جلوی آپلود روت کیت های مخرب را در همان ابتدای کار بگیرید.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که CXS روی لینوکس با توزیع Centos قابل استفاده می باشد و پلاگین آن فعلا فقط برای سی پنل و دایرکت ادمین موجود می باشد.

این آنتی شل قدرتمند دارای امکانات بسیار زیاد دیگری نیز می باشد که شما را قادر می سازد تا ارائه یک هاستینگ را با خیال راحت شروع کنید.

آنتی شل CXS با وجود دیتابیس بسیار قدرتمند، شما را قادر می سازد تا در مقابل خطرات و آسیب های بسیاری جدی سی ام اس های محبوب در امان باشید.

دیگر قابلیت های مهم آنتی شل CXS

از دیگر قابلیت های این آنتی شل CXS میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

شناسایی بیش از ۷۰۰۰ فایل مخرب با استفاده از دیتابیس ClamAV .

شناسایی ویروس ها بر اساس الگوی نام گذاری و محتوای مخرب آنها که می تواند صدمات جبران ناپذیری برای سرور شما بوجود آورد.

قابلیت شناسایی انواع فایل ها بر اساس پسوند ها و قابلیتهای هنگام اجرای فایلهای مخرب.

جلوگیری و گزارش فایلهای مخرب از نوع لینک یا Symlink .

کشف باگ های موجود در سیستم های مدیریت محتوای قدیمی کاربران و گزارش به مدیر سرور.

استفاده از الگوی های بسیار پیشرفته با قابلیت خود آموزی جهت شناسایی ویروس ها و فایل های مخرب.

شناسایی فایل های نصبی غیر قانونی از نسخه های اورجینال.

امکان تعریف الگو و پترن توسط مدیر بصورت اختصاصی و Custom.

بررسی روزانه جهت Exploit های جدید.

پشتیبانی از آی پی نسخه ۶.

همچنین علاوه بر قابلیت های بالا در بخش UI و پلاگین نیز قابلیت های جالبی دارد که در خیلی مواقع کاربر را از درگیری با کدهای SSH بی نیاز می کند. برخی از این امکانات عبارتند از:

اجرای درخواست اسکن

ثبت اسکن اتوماتیک بر اساس زمان بندی و Cron

تنظیم و تغییر پیش فرض های اسکن CXS

مطالب مرتبط:

خطای Deceptive site ahead در وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای