تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

ارور cURL error 28: SSL connection timeout در وردپرس

ارور cURL Error 28: Connection Timed Out

در این مقاله میخواهیم به نحوه رفع ارور cURL Error 28: Connection Timed Out در هنگام کار با وردپرس بپردازیم. درصورتی که درحال کار با وردپرس با این خطا روبرو شده باشید، حتما اختلالاتی را در سطح سایت خود مشاهده خواهید کرد. پس اگر با این خطا مواجه شده اید، در این آموزش همراه ما باشید تا نحوه رفع این ارور را بیاموزید.

cURL در وردپرس چیست؟

cURL درواقع نرم افزار ارسال و دریافت درخواست داده بوسیله URL است. این نرم افزار در وردپرس جهت پاسخگویی به درخواست های API مورد استفاده قرار میگیرد. درصورتی که پیکربندی cURL بطور صحیح انجام نشود، سایت شما با مشکل مواجه میشود.

علت ارور cURL Error 28: Connection Timed Out چیست؟

هنگامی که سرور در زمان تعیین شده و راس تایم دقیق به درخواست ها پاسخ ندهد؛ ارور cURL Error 28: Connection Timed Out رخ میدهد. درواقع این خطا گسترده شده ی ارور REST API Encountered in Error است؛ که پس از اتمام تایم پاسخگویی به درخواست ها، در بخش سلامت سایت خود میتوانید مشاهده کنید. پیغام کامل ارور را در پایین میتوانید ببینید:

Error: cURL error 28: Operation timed out after x milliseconds with x bytes received (http_request_failed)

البته لازم به ذکر است پس از مشاهده خطای بالا ممکن است با خطای زیر نیز روبرو شوید که پیغام آن عدم پاسخگویی وب سایت شما به درخواست برگشت یا تکمیل فرآیند است:

The loopback request to your site failed, this means features relying on them are not currently working as expected.

نحوه رفع خطای cURL Error 28: Connection Timed Out

اکنون که با علت بروز این خطا آشنا شدید، میخواهیم نحوه رفع آن را به شما بیاموزیم. در این بخش راه هایی را برای شما توضیح داده ایم که میتوانید از آنها جهت حل این ارور بهره بگیرید.

  1. غیرفعال کردن Firewall

اگر در سایت وردپرسی خود از افزونه امنیتی یا فایروال وردپرس استفاده میکنید؛ آن را غیرفعال کرده و بررسی کنید که ارور رفع شده است یا خیر.

اگر مشکل از افزونه امنیتی یا Firewall وردپرس شما بود؛ میبایست ورودی های مرتبط با فایروال وردپرس را بررسی کنید و درخواست مسدود شده را پیدا کنید. همچنین میتوانید تنظیمات آن را به گونه ای پیکربندی کنید که درخواست های قانونی API مسدود نشوند.

  1. غیرفعال کردن تمامی افزونه ها

اولین راهکار ما جهت رفع این ارور، غیرفعال کردن تمامی افزونه های موجود در سایت شماست؛ زیرا افزونه ها خود نیز درخواست هایی را ارسال میکنند و ممکن است علت بروز ارور cURL 28، ارسال درخواست های متعدد و زیاد باشد.

پس بهتر است اول تمامی افزونه های خود را غیرفعال کنید. جهت انجام اینکار پس از ورود به پیشخوان وردپرس روی گزینه افزونه ها را کلیک کرده و سپس تمامی افزونه ها را به کمک مربع کنار کلمه افزونه انتخاب کنید.

اکنون از منوی کشویی گزینه غیرفعال کردن را انتخاب کرده و روی دکمه اجرا کلیک کنید.

سپس به بخش سلامت سایت بروید و چک کنید مشکل رفع شده است یا خیر. درصورت رفع خطا یک به یک افزونه ها را فعال کرده و همزمان سلامت سایت را چک کنید تا به این وسیله افزونه مخرب را بیابید و مشکل آن را رفع کنید.

  1. بررسی بروز بودن نسخه های OpenSSL , PHP , cURL

دومین راه پیشنهادی ما بررسی آپدیت بودن نسخه های OpenSSL , PHP , cURL در سرور است. جهت بررسی این گزینه ها ابتدا باید وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و سپس از منوی ابزار ها گزینه سلامت سایت و در این بخش از تب اطلاعات منوی کشویی سرور را انتخاب کنید.

اکنون این بخش اطلاعات لازم جهت بررسی نسخه های OpenSSL , PHP , cURL را به شما میدهد.

اگر مطمعن شدید که سرور شما از نسخه های آپدیت اینها استفاده نمیکند، به بخش پشتیبانی هاستینگ خود تیکت دهید و نصب نسخه آپدیت را درخواست کنید.

  1. بررسی پیکربندی صحیح گواهینامه SSL

سومین راه جهت رفع ارور cURL 28 بررسی پیکربندی گواهینامه SSL است؛ زیرا درصورتی عدم پیکربندی صحیح، سرور درخواست های ناامن cURl را مسدود میکند. پس اگر دو روش قبلی کارساز نبود، میبایست صحیح بودن پیکربندی SSL را بررسی کنید. همچنین درصورتی که سایت شما دارای این گواهینامه نباشد، با ارور زیر مواجه میشوید:

‘Error: cURL error 7: Failed to connect to localhost port 443: Connection refused (http_request_failed)

جهت رفع ارور بالا میتوانید با ارسال تیکت به پشتیانی هاستینگ خود، از آنها بخواهید گواهینامه SSL سایت شما را فعال کنند.

  1. ارسال تیکت به بخش پشتیبانی هاستینگ

و آخرین راه شما برای رفع این خطا ارسال تیکت به پشتیبانی هاستینگ شماست. درصورتی که تمامی راه های بالا را امتحان کردید و موفق به رفع خطای cURL 28 نشدید، به احتمال زیاد رفع این ارور تنها از سمت شرکتی که هاست خود را از آن تهیه کرده اید، امکان پذیر است؛ زیرا شما به بسیاری از فاکتور ها دسترسی ندارید.

مقالات مرتبط:

صفحه سفید یا صفحه مرگ وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای