تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

افزونه Database Cleaner

افزونه Database Cleaner

امروز سعی داریم تا یکی از حرفه‌ای‌ترین افزونه‌های مربوط به مدیریت دیتابیس را برای شما معرفی نماییم. هر حرکتی که در یک سایت وردپرسی رخ می‌دهد همگی در دیتابیس ذخیره می‌شود مانند دیدگاه‌ها، پیش نویس‌ها و…. حال وجود چنین جداولی قطعا می‌تواند باعث سنگین شدن دیتابیس شما باشد. برای این منظور ما افزونه Database Cleaner را پیشنهاد می‌دهیم. این افزونه وردپرس بهینه سازی پیشرفته دیتابیس می‌تواند شما را از شر جداول بلاتکلیف راحت کرده و آن‌ها را در چند ثانیه تشخیص داده و پاک کند. حذف جداول اضافی در دیتابیس می‌تواند باعث سبک‌تر شدن سایت و به طبع روان‌تر شدن سایت شما خواهد شد. در ادامه همراه ما باشید تا نحوه بهینه ساز دیتابیس در وردپرس را با افزونه Database Cleaner را شرح دهیم.

افزونه Database Cleaner چه ویژگی‌هایی دارد؟

ویرایش‌های قدیمی پست‌ها و صفحات را حذف کنید، پیش نویس‌های خودکار قدیمی را حذف کرده و پست‌های زباله‌دان را حذف کنید. این به کاهش اندازه جدول “پست” شما کمک می‌کند.

بهینه‌سازی جداول مربوط به کامنت‌ها

نظرات در انتظار، نظرات هرزنامه، نظرات حذف شده‌ها، بازپخش‌ها و پیگیری‌ها را حذف کنید. با این کار تعداد ردیف‌های جدول “نظرات” شما کاهش می‌یابد.

پاکسازی دیتاهای جداول بدون استفاده

حذف فرامتاهای مربوط به نوشته‌ها و … که بلا استفاده هستند. با اینکار حجم زیادی از دیتابیس شما کم خواهد شد.

حذف جداول موقتی Transients

Transients راهی برای ذخیره سازی داده‌های ذخیره شده در وردپرس DB است که به طور موقت با دادن یک نام و یک بازه زمانی به آن داده می‌شود و پس از آن منقضی می‌شود و حذف می‌شود. این امر ضمن کاهش بار کلی سرور، به بهبود عملکرد وردپرس و سرعت بخشیدن به وب سایت شما کمک می‌کند.

 بهینه سازی پیشرفته دیتابیس

نمایش و مشاهده موارد مربوط به جداول بدون استفاده در دیتابیس

قبل از تمیز کردن پایگاه داده، جزئیات مربوط به هر بخش را مشاهده کرده تا بتوانید در مورد تمیز کردن مطمئن شوید.

داده‌های x روز گذشته را نگه دارید.
می‌توانید داده‌های x روز گذشته را پاک نکنید و فقط داده‌های قدیمی‌تر از روزهایی را که مشخص کرده‌اید تمیز کنید.

مشاهده و مدیریت جداول و حذف جداول اضافی در دیتابیس

نمایش اطلاعات جداول مانند تعداد ردیف‌ها، اندازه جدول و غیره، بهینه سازی جداول و ترمیم جداول خراب، در صورت نیاز می‌توانید جداول را خالی و حذف کنید.

گزینه‌ها را مشاهده و مدیریت کنید.
نمایش تمام لیست گزینه‌ها و اطلاعات گزینه‌ها مانند نام، مقدار، اندازه، بارگیری خودکار و غیره موارد مربوط به Cron را مشاهده و مدیریت کنید.
لیست موارد مربوط به cron فعال (وظایف برنامه ریزی شده) را با اطلاعات آنها مانند آرگومان‌ها، اجرای بعدی و غیره نمایش دهید. کارهای برنامه ریزی شده را تمیز و حذف کنید.

دریافت و بررسی اجمالی افزونه Database Cleaner

این پلاگین به شما کمک می‌کند تا تصور روشنی در پایگاه داده خود داشته باشید. این همه موارد استفاده نشده / جداول بدون استفاده را که باید تمیز شوند گزارش می‌کند. گزینه‌های جداول بدون استفاده را شناسایی و حذف کنید.

جدول “wp_options” شما ممکن است پر از جداول بدون استفاده باشد و بنابراین می‌تواند بر عملکرد وب سایت شما تأثیر بگذارد. پس تمیز کردن جداول بدون استفاده مهم است.

جداول بدون استفاده را شناسایی و حذف کنید.
ممکن است جداول بدون استفاده داشته باشید که توسط پلاگین / مضمونی ایجاد شده‌اند که دیگر از آنها استفاده نمی‌کنید. تمیز کردن جداول بدون استفاده باعث افزایش عملکرد می‌شود.

جداول cron یتیم را شناسایی و حذف کنید.
بعد از حذف پلاگین / طرح زمینه، بعضی از جداول cron آن ممکن است همچنان فعال باشند و باعث می‌شود وردپرس عملکردهای ناشناخته را فراخوانی کند. شما باید آنها را تمیز کنید.

دسته بندی را اسکن و ویرایش کنید.
می‌توانید موارد خاص یا همه موارد را اسکن کنید تا تأیید کنید به کدام افزونه / قالب تعلق دارند. همچنین می توانید مقدار “متعلق به” را اصلاح کنید.

جستجو و فیلتر کردن هر مورد برای بهینه ساز دیتابیس در وردپرس
می‌توانید گزینه‌ها، جداول و cron را براساس چندین معیار مانند “نام”، “سازنده”، “ارزش” و غیره جستجو و فیلتر کنید.

مقایسه افزونه Database Cleaner نسبت به سایر رقبا

پاکسازی استاندارد دیتابیس بدون ایجاد مشکل
امکان زمانبندی پاکسازی دیتابیس
قبل از پاکسازی، موارد را مشاهده کنید.
بهینه سازی دیتابیس
برنامه ریزی برای بهینه سازی دیتابیس
مشاهده و تمیز کردن وظایف cron
گزینه ها را مشاهده و تمیز کنید.
موارد را فیلتر و جستجو کنید.

مقالات مرتبط:

افزونه Gravity Forms Styles Pro (گراویتی فرمز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای