تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

حل مشکل عدم اعمال ویرایش در صفحه های وردپرس

حل مشکل عدم اعمال ویرایش در صفحه های وردپرس

حل مشکل عدم اعمال ویرایش در صفحه های وردپرس یکی از دلایل عمده عدم اعمال تغییرات در وردپرس می تواند کش شدن صفحه شما باشد. زمانی که شما یک سایت را برای بار اول باز می کنید معمولا زمان بیشتری نسبت به دفعات بعدی آن طول می کشد و سایت به صورت کامل لود می شود. در واقع مرورگر یکسری اطلاعات را روی کامپیوتر شما ذخیره می کند و این باعث می شود که در دفعات بعدی که به همان وب سایت مراجعه می کنید، اطلاعات از کامپیوتر شخصی شما reload شود. همین امر باعث سریعتر شدن بارگزاری وب سایت در دفعات بعدی می شود. به مجموع این عملیات Cache مرورگر گفته می شود.

عدم اعمال تغییرات در وردپرس

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که کلا نتوانید چیزی را در وردپرس ویرایش کنید یا این که ویرایش های شما در پیش نمایش وردپرس اعمال نشود. حل مشکل عدم اعمال ویرایش در صفحه های وردپرس می تواند دلایل و راه حل های بسیاری داشته باشد:

Cache

در واقع Cache اطلاعاتی را که معمولا در هربار بروزرسانی، آپدیت نمی شوند، ذخیره می کند مانند استایل ها. کش علاوه بر این که در مرورگر انجام می شود، در هاست شما نیز، ذخیره می شود. اما مشکلی که ممکن است پیش بیاید این است که اگر تغییری در بخش های cache شده ایجاد شود، هنگامی که وب سایت را باز می کنید برای شما نمایش داده نمی شود.

راه حل مشکل عدم اعمال ویرایش در صفحه های وردپرس

برای کش می توانید تاریخ انقضا تعریف کنید. به همین دلیل است که معمولا در بسیاری از موارد پیش می آید که تغییراتتان را بعد از یک روز برایتان نمایش می دهد.

برای حل این مشکل، باید کش مرورگر را تخلیه کنید. در بخش زیر چند روش حذف کش را برای شما عزیزان بازگو میکنیم:

  1. معمولا توصیه می شود چند بار از کلید CTRL+F5 استفاده نمایید.
  2. می توانید از Refresh نیز استفاده نمایید.
  3. پوشه Cache را از داخل هاستتان حذف کنید.
  4. همچنین در مرورگر گوگل کروم می توانید از مسیر setting > history >clear history کش را به صورت کامل حذف کنید.

مشکل اعمال تغییرات در بک گراند و عدم اعمال آن ها روی پیش نمایش وب سایت

اگر مطمئن شدید که مشکل شما از Cache شدن نمی باشد، این مشکل می تواند به دلیل اختلال بین افزونه های شما پیش بیاید، معمولا هنگامی که ۴ و یا ۵ برگه ساز همزمان فعال روی وردپرس خود داشته باشید، این مشکل برای شما پیش می آید که با حذف یکی از آن ها می توانید به راحتی از شر این مشکل، خلاص شوید.

مطالب مرتبط:

آموزش کار با افزونه WooCommerce Multilingual

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای