تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

خطای ۴۰۰ Bad File Request

خطای 400 Bad File Request

خطای ۴۰۰ Bad File Request یکی از خطاهای رایج وب است که ممکن است بارها با آن روبرو شده باشید. خطای ۴۰۰ Bad Request زمانی اتفاق میوفتد که سرور نمی تواند درخواستی که کاربر برای آن ارسال کرده است را به درستی پردازش کند. این ارور می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. دلایل ساده ای که با اشتباهات کوچک به وجود می آیند. مثلا آدرس سایت را اشتباه وارد کرده اید یا بجای . از کاراکتر , استفاده کرده اید. در این هنگام سرور خطای ۴۰۰ نمایش می دهد.

آموزش رفع خطای ۴۰۰ Bad File Request

پیکربندی اشتباه سرور نیز باعث می شود هنگامی که سرور با اختلالات مختلف روبرو می شود، بجای نمایش کد اختلال مربوطه از ارور ۴۰۰ استفاده کند. این خطا همانند آخرین سنگر برای سرور است و هنگامی که نتواند موضوعی را پردازش کند از آن استفاده می کند. ممکن است فایل با فرمت غیرمجاز را آپلود کرده باشید یا از کاراکترهای غیرمجاز در Url استفاده کرده باشید؛ در این هنگام سرور بجای نمایش ارور مربوطه تنها یک خطای ۴۰۰ نشان می دهد. ارور ۴۰۰ می تواند به شکل های مختلفی نمایش داده شود:

  • Bad Request: Error 400
  • ۴۰۰ Bad Request
  • Bad Request. Your browser sent a request that this server could not understand
  • Bad Request – Invalid URL
  • HTTP Error 400. The request hostname is invalid
  • HTTP Error 400 – Bad Request

راهکار رفع خطای ۴۰۰

پیدا کردن راه حل این خطا برای صاحبان سایت ها همیشه جزو چالش های سخت بوده است؛ چرا که این خطا می تواند به دلایل زیادی رخ دهد و کد ۴۰۰ یک کد عمومی است که علت های زیادی باعث ایجاد آن می شود. اولین راهکاری که می توان خطای ۴۰۰ را از سوی کاربر رفع کرد، بارگذاری مجدد صفحه است.

همان طور که گفتیم هنگامی که سرور نتواند درخواست شما را به خوبی پردازش کند این ارور نمایش داده می شود و ممکن است با یک بار رفرش صفحه سرور درخواست شما را قبول کرده و پردازش کند. اگر بعد از رفرش صفحه همچنان این ارور نمایش داده شد، نگاهی به آدرس بیاندازید و مطمئن شوید آن را به درستی وارد کرده اید. گاهی اوقات وجود یک حرف اشتباه در آدرس سایت این خطا را بروز می دهد. پاک کردن کش و کوکی مرورگر نیز راهکار دیگری است که باعث می شود درخواست های شما با دقت و سرعت بیشتری به سرور ارسال شود و ممکن است با انجام این کار دیگر با خطای ۴۰۰ مواجه نشوید.

فراموش نکنید همان اندازه که ممکن است خطای ۴۰۰ از سوی سایت رخ دهد، این خطا ممکن است به دلیل مشکلات اینترنتی و سیستمی کاربر رخ دهد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم یک بار سیستم و اینترنت دستگاه تان را قطع و وصل کنید و اگر به وی پی ان متصل هستید آن را خاموش کرده و سپس به آدرسی که مراجعه کرده بودید بروید.

مطالب مرتبط:

آموزش رفع خطای ۴۰۱ Unauthorized

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای