تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

خطای Destination Folder Already Exists

خطای Destination Folder Already Exists

خطای “پوشه هدف از قبل موجود است” یا Destination Folder Already Exists

خطای Destination Folder Already Exists معمولا در طی روند نصب پلاگین‌ها یا قالب‌ها بروز می‌کند. وردپرس فایل Zip قالب سایت یا پلاگین را در پوشه‌ای به نام همان فایل استخراج (Extract) می‌کند.

اگر پوشه‌ای با نام مشابه در آن جا از قبل موجود باشد، وردپرس خطای زیر را به شما نشان خواهد داد:

Destination folder already exists. /home/user/example.com/wp-content/plugins/wpforms/

Plugin install failed.

در این شرایط اولین کاری که باید انجام دهید این است که باید به صفحه پلاگین‌ها و قالب‌های‌تان سر بزنید. در واقع باید بررسی کنید که آیا پیش‌تر آن‌ها را نصب کرده‌اید یا خیر.

اگر قبلا آن‌ها را نصب نکرده‌اید، پس دو احتمال زیر برای شما مطرح می‌شوند.

پیش از این تلاش کرده‌اید پلاگین یا قالب مربوطه را حذف کنید، اما این اقدام با موفقیت همراه نبوده است. در نتیجه پوشه مربوط به آن پلاگین یا قالب در وردپرس باقی مانده است.

قبلا سعی کرده‌اید پلاگین یا قالب مربوطه را نصب کنید، اما این اقدام کامل انجام نشده است. در چنین شرایطی نیز پوشه خالی آن قالب یا پلاگین در وردپرس باقی می‌مانند.

در هر دو حالت بالا، یک پوشه هم‌نام با پوشه پلاگین یا قالب شما در وردپرس وجود دارد. زیرا پیش‌تر یا آن‌ها را نصب کرده‌اید، یا برای این کار تلاش کرده‌اید که این اقدام‌تان موفقیت‌آمیز نبوده است. وجود این پوشه‌ها مانع از تکمیل نصب قالب یا افزونه مورد نظر شما می‌شود. اما ما در این آموزش وردپرس به شما یاد می‌دهیم که به راحتی خطای Destination Folder Already Exists در وردپرس را رفع کنید. در نتیجه اگر می‌خواهید از خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس خلاص شوید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

نحوه رفع خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس

برای رفع این مشکل که یکی از خطاهای رایج وردپرس است، ابتدا باید با استفاده از پروتکل FTP یا cPanel File Manager به سایت خود متصل شوید. پس از برقراری اتصال به مسیر wp-content/plugins/ or /wp-content/themes/ folder بروید. این مسیر کاملا به پلاگین یا قالبی که در حال نصب‌اش هستید ربط دارد. حالا باید در آن جا به دنبال پوشه هم‌نام با پلاگین یا قالب مورد نظرتان بگردید. پس از این که آن را پیدا کردید، حذف‌اش کنید.

حالا می‌توانید به صفحه مدیریت وردپرس برگردید و نصب قالب یا افزونه مورد نظر را از سر بگیرید. حالا دیگه نباید هیچ خطایی مانع از نصب پلایگن یا قالب سایت شما شود.

همان‌طور که دیدید خطای Destination Folder Already Exists در وردپرس را می‌توان به سادگی رفع کرد. در مجموع باید همیشه حواس‌تان باشد که اگر نصب قالب یا افزونه‌ای ناموفق بود، پوشه‌ای با آن نام در وردپرس ایجاد می‌شود که در تلاش‌های بعدی شما را به دردسر می‌اندازد. این مورد برای حذف‌های ناقص قالب و پلاگین نیز صدق می‌کند. به هر حال ما در این مقاله ساده‌ترین راه برای رفع این خطا را به شما آموزش دادیم.

این بود هرآنچه باید درباره نحوه رفع خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس می‌دانستید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

مطالب مرتبط:

مشکل عدم نمایش محتوای برگه وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای