تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

خطا ۴۰۳ Forbidden چیست

خطا 403 Forbidden

خطا ۴۰۳ Forbidden زمانی نمایش داده می شود که کاربر سایت شما دسترسی کافی به صفحه مشخصی را ندارد. این خطا به معنای عدم سطح دسترسی می باشد. خطا ۴۰۳ Forbidden معمولا به شکل زیر نمایش داده می شود:

۴۰۳ Forbidden – You don’t have permission to access ‘/’ on this server. Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request

البته درست است که این خطا فقط به یک دلیل نمایش داده می شود ، اما از روش های مختلفی حل می شود و میتواند دلیل های مختلفی داشته باشد.

رفع خطا ۴۰۳ Forbidden در وردپرس

برای حل خطای ۴۰۳ Forbidden باید روش های زیر را مرحله به مرحله اجرا کنید. در ۹۰ درصد مواقع با این روش ها مشکل شما حل خواهد شد.

۱. افزونه های وردپرس را غیر فعال کنید.

گاهی اوقات این مشکل میتواند از اختلال یک پلاگین در سرور شما باشد. برای این منظور باید تمامی افزونه های خود را غیرفعال کنید. اگر به پنل وردپرس خود دسترسی ندارید مقاله غیرفعال کردن افزونه بدون دسترسی به پیشخوان را بخوانید.

بعد از اینکه همه افزونه های وردپرسی خود را غیرفعال کردید سپس یکی یکی آن ها را فعال کنید. تا بتوانید افزونه معیوب را پیدا کنید.

۲. خطا ۴۰۳ Forbidden فایل .htaccess را مجدد بازسازی کنید.

شما باید فایل htaccess سایتتان را مجدد بازسازی کنید. در برخی موارد مشکل خطا ۴۰۳ Forbidden از این فایل است. برای این کار ابتدا یک فایل پشتیبان از آن تهیه کنید. وارد مسیر نصب وردپرس در فایل منیجر هاست خود بشوید و این فایل را حذف کنید. بعد از این کار در پنل مدیریت وردپرس وارد بخش تنظیمات » پیوند های یکتا شوید و بدون هیچ تغییری بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا فایل .htaccess شما دوباره ایجاد شود.

۳. سطح دسترسی فایل ها را تنظیم کنید.

وارد فایل منیجر هاست خود شوید و یا با استفاده از یک نرم افزار FTP به فایل های سایتتان دسترسی پیدا کنید. سپس سطح دسترسی فایل ها را با راست کلیک و کلیک روی File Permissions تغییر دهید. برای پوشه ها ۷۵۵ و برای فایل ها سطح دسترسی ۶۴۴ را تنظیم کنید.

مطالب مرتبط:

رفع خطا Too Many Redirects در وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای