تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

خطا Fixing Apache Port Conflictsv در xampp

خطا Fixing Apache Port Conflictsv در xampp

خطا Fixing Apache Port Conflictsv در xampp یکی دیگر از پیام های خطایی که مشاهده آن هنگام کار با XAMPP بسیار مرسوم است، اعلانی در کنترل پنل زمپ است که درگاه های Apache نیاز به استفاده از آنها دارد، درگاه های ۴۴۳ و ۸۰، قبلاً توسط برنامه دیگری مورد استفاده قرار گرفته است. رفع این خطا هم در زمپ بسیار ساده است.

رفع مشکل Fixing Apache Port Conflictsv در xampp

 اگر همین پیام را مشاهده کردید، برای حل مشکل اسکایپ را کاملاً ببندید و XAMPP را مجدداً راه اندازی کنید. اگر بستن اسکایپ این مشکل را برطرف نکرد، موارد دیگری را که می توانید امتحان کنید عبارتند از:

مراحل رفع خطا

StopWorld Wide Web Publishing Service، یک برنامه کاربردی از پیش نصب شده در بسیاری از رایانه های ویندوز. برای متوقف کردن آن، گزینه Administrative Tools > Services را در کنترل پنل ویندوز باز کنید، به دنبال برنامه بروید، آن را انتخاب کنید و روی Stop کلیک کنید.

برای مجبور کردن پورت ها به رفع انسداد ماندن، از فایروال ویندوز استفاده کنید. این کار را با باز کردن کنترل پنل ویندوز و پیمایش به Windows Firewall > Advanced Settings انجام دهید. سپس یک قانون ورودی جدید اضافه کنید تا پورت ۸۰ و ۴۴۳ مجبور به رفع انسداد شوند.

گاهی اوقات رفع انسداد پورت ۸۰ می تواند چالش برانگیز باشد. یا ممکن است این مورد باشد که شما به استفاده از پورت ۸۰ برای ادامه استفاده از آن نیاز دارید. در این حالت می توانید XAMPP را تنظیم کنید تا به جای پورت ۸۰ روی پورت ۸۰۸۰ کار کند.

برای ایجاد این تغییر، خطا Fixing Apache Port Conflictsv در xampp کنترل پنل زمپ را باز کنید اما MySQL یا Apache را شروع نکنید. در عوض، روی گزینه Configure در ردیف Apache کلیک کنید و گزینه Apache (httpd.conf) را انتخاب کنید.

از طرف دیگر می توانید برای باز کردن این فایل به مسیر هم C:\xampp\apache\conf\httpd.conf بروید.

بعد از باز کردن فایل، Listen 80 را پیدا کنید و به Listen 8080 تغییر دهید. سپس خط ServerName localhost:80 را پیدا کنید و به ServerName localhost:8080 تغییر دهید. تغییرات را ذخیره کرده و فایل را ببندید.

با ایجاد تغییرات، XAMPP را مجدداً راه اندازی کنید و Apache و MySQL را استارت کنید. پورت ۸۰ دیگر نباید در حال استفاده باشد. در عوض، باید Apache را ببینید که اکنون روی درگاه های ۴۴۳ و ۸۰۸۰ کار می کند.

برای انجام این تغییر دو کار دیگر وجود دارد:

برای دسترسی به همه وب سایت های دارای XAMPP به جای http://locahost/ از http://localhost:8080/ استفاده کنید.

اگر پیش از تعویض پورت، قبلاً سایت وردپرس را به صورت محلی نصب کرده باشید، باید آدرس WP_HOME و WP_SITEURL را در

wp-config.php بصورت دستی به روز کنید تا پیشوند دامنه جدید منعکس شود.

البته، شما از دایرکتوری که وردپرس را بصورت محلی نصب کرده اید استفاده می کنید نه “yourWordPressSite” و یا ممکن است در همان روت اصلی یعنی htdocs سایت خود را راه اندازی کرده باشید که در این صورت نیازی به وارد کردن هیچ چیزی جلوی آدرس ندارید. (http://localhost:8080/)

مقالات مرتبط:

رفع خطا Memory Exhausted Error در وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای