تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

رفع اررور ۵۰۳ المنتور در هنگام بروزرسانی و انتشار

رفع اررور 503 المنتور

رفع اررور ۵۰۳ المنتور در فرآیند طراحی و توسعه وب سایت ها، یکی از اتفاقاتی که می تواند روند کار را دچار مشکل کرده و مثل یک سرعت گیر عمل کند، بروز خطاهای گوناگون است. اکثر این خطاها خودشان سر نخی می دهند تا بدانیم که برای عیب یابی آنها باید کدام بخش سایت را زیر ذره بین قرار دهیم. اما یکی از خطاهایی که اطلاعات نسبتاً کمی درباره ریشه مشکل می دهد، خطای ۵۰۳ است. البته اگر با این خطا رو به رو شدید، اصلاً نگران نباشید! چرا که در ادامه همه روش هایی را که می توانند این خطا را برطرف کنند، بررسی خواهیم کرد.

دلیل بروز خطای ۵۰۳ چیست؟

به طور کلی وقتی ارور ۵۰۳ رخ می دهد، اصلاً جای نگرانی نیست؛ چرا که سایت مشکل خاصی ندارد و احتمالاً فقط در حال به روزرسانی و تطبیق بعضی قسمت هاست. بنابراین می توان حدس زد که این ارور بیشتر زمانی رخ می دهد که قالب، افزونه یا بخش خاصی از سیستم را به روز کرده ایم و حالا وردپرس می خواهد خود را با تغییرات جدید همگام کند.

گاهی اوقات مدت زمان نمایش این ارور (Timeout) آنقدر کوتاه است که کسی متوجه آن نمی شود. اما در بعضی دیگر از موارد نیز خطای ۵۰۳ آنقدر طولانی می شود که مشکلاتی جدی برای سایت رقم می زند. به عنوان مثال نه تنها بازدیدکنندگان نمی توانند به سایت دسترسی داشته باشند؛ بلکه حتی خودتان هم نمی توانید به پنل مدیریت وردپرس دسترسی داشته باشید. این موضوع به این معنی است که نمی توانید برای رفع خطای ۵۰۳ در وردپرس، سایت را به روز کنید یا برای عیب یابی آن در محیط وردپرس به دنبال مشکل باشید.

آموزش رفع اررور ۵۰۳ المنتور

رفع اررور ۵۰۳ المنتور در بعضی مواقع پیش میاد که هنگام بروزرسانی صفحه و یا انتشار آن ها با خطای ۵۰۳ در المنتور مواجه می شوید. و یا اینکه هنگام بروزرسانی صفحه در المنتور هیچ اتفاقی نمیوفتد !!! این مشکل بیش تر از سمت سرور می باشد و بعضی اوقات مشکلات دیگر که به آن اشاره خواهیم کرد.

برای رفع این مشکل می توانید به ترتیب مراحل زیر را دنبال کنید:

در صورت استفاده از افزونه های کش ابتدا کش سایت را پاک کنید.

کلا افزونه کش را غیر فعال کنید.

وارد قسمت المنتور > تنظیمات > پیشرفته شوید و تغییر روش بارگذاری ویرایشگر را فعال کنید.

در فایل wp-config موجود در هاست خود کد define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘۲۵۶M’); را وارد کنید و ذخیره کنید.

ورژن پی اچ پی خود را ارتقا دهید.

پلاگین های غیر ضرروری به جز المنتور و المنتور پرو را غیر فعال کنید اگر درست شد به ترتیب افزونه ها را تست کنید تا مشکل را بیابید.

المنتور را پاک و یا آپدیت کنید.

افزونه های دیگر را آپدیت کنید.

قالب المنتور خود را تغییر دهید.

مطالب مرتبط:

روش قرار دادن سایت روی هاست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای