تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

رفع خطای تابع پیدا نشدن ناحیه محتوایی the_content در المنتور

رفع خطای the_content

رفع خطای the_content احتمالا هنگام کار با صفحه ساز المنتور و یا با ویرایش برخی از صفحه هایی که با المنتور طراحی کرده اید با پیغام خطای تابع the_content یافت نشد، روبرو شده اید. اما در این مقاله می خواهیم به نحوه رفع خطای ناحیه محتوایی در برگه شما یافت نشد در المنتور بپردازیم. این خطا به دلیل عدم فراخوانی تابع the_content رخ می‌دهد و می تواند دلایل مختلفی نیز داشته باشد.

متاسفیم! ناحیه محتوایی در برگه شما یافت نشد. به منظور عملکرد صحیح المنتور باید تابع the_content را در پوسته برگه خود فراخوانی کنید.

the_content چیست ؟

the_content یک تایع وردپرس می باشد که برای فراخوانی محتوای سایت شما از دیتابیس می باشد . که در المنتور بودن این تابع الزامی می باشد.

رفع خطای the_content

این خطا به قالب سایت شما و تابع های آن برمیگردد که این تابع the-content در وردپرس باعث فراخوانی محتوا در سایت و زمانی که این تابع در قالب یافت نشود این مشکل نمایان می شود.

تغییر قالب برای رفع خطای the_content

در قدم اول  قالب پیشفرض وردپرس که قالب Twenty Twenty-One هست را انتخاب کنید و برای سایت اعمال کنید .

اگر مشکل حل نشد به روش های زیر رجوع کنید:

روش اول – پیوند یکتا و رفع مشکل htaccess

ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شوید و بعد وارد قسمت تنظیمات و بعد از آن وارد قست پیوندهای یکتا شوید. در اینجا یکبار پیوند های یکتا را بروز رسانی کنید . با این کار یکبار htaccess مجدد بارگزاری می شود.

برای این منظور نیازی نیست شما تنظیمات خود را دستکاری کنید فقط کافیه در صفحه فوق روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

رفع خطای the_content

روش دوم : رفع مشکل فایل htaccess با پیوندهای یکتا

پس از اینکه وارد پیشخوان وردپرس سایت خودتان شدید می توانید از بخش تنظیمات > پیوندهای یکتا > یکبار بر روی دکمه ذخیره تغیرات کلیک کنید تا فایل .htaccess مجدد ساخته و بارگذاری شود.

نکته : در این قسمت نیازی نیست حتما پیوندهای یکتا را تغیر دهید تنها کافیست روی دکمه ذخیره تغیرات کلیک کنید.

روش سوم : تنظیمات قالب نصب شده

بسیاری از کاربرانی که وبسایت دارند از قالب های نیز استفاده میکنند. همان طور که اطلاع دارید قالب های آماده تنظیمات بسیاری خوبی نیز دارند. به تنظیمات قالب نصب شده ماجعه کنید و اگر ناحیه ای مانند conten Area را مشاهده کردید, حتما آن را بر روی  show یا on قرار دهید.

روش چهارم : غیرفعال کردن افزونه ها

اگر سه مرحله بالا را به درستی و با موفقیت پشت سرگذاشیتد و همچنان این مشکل را مشاهده کردید به سراغ تداخل افزونه ها بروید.

گاهی اوقات به دلیل تداخل افزونه ای و یا استفاده از افزونه ها نال شده نیز این اتفاق میافتد. برای تست تداخل نیز به این صورت بررسی کنید که یک به یک افزونه ها را غیرفعال کنید و سپس ناحیه مورد نظر را بررسی کنید.

نکته : استفاده از محصولات اورجینال و اصل می تواند موفقیت بیشتری را به همراه داشته باشد. توصیه ما تهیه افزونه ها و قالب های اورجینال از مارکت های معتبر می باشد.

روش پنجم : درج تابع the_content در قالب

گاهی اوقات مشاهده این تابع در قالب وجود ندارد و شما باید این تابع را قالب استفاده شده درج کنید.اگر در این مورد تخصص کافی ندارید به شما پینهاد میکنیم از دو فایل page.php  و index.php یک بکاپ تهیه کنید و سپس با خیال راحت شروع به ویرایش کنید.

رفع خطای the_content

برای ویرایش کردن این فایل نیز می توانید:

۱ : از پیشخوان وردپریس به مسیر نمایش > ویرایشگر پوسته مراجعه کنید.

۲: فایل page.php و یا index.php را پیدا کنید.

۳ : کد تابع <?php the_content (); ?> را در مکان مناسبی قرار دهید.

در انتها نیز روی دکمه بروزرسانی پرونده کلیک کنید تا تمامی تغیرات ذخیره شوند.

روش ششم : حذف کش وبسایت

در مرحله قبلی بعد از اینکه کد تابع را درج کردید و پس از بروزرسانی  تغیراتی را مشاهده نکردید با استفاده از کلیدهای ترکیبی ctrl_f5 کش مرورگر و سایت را حذف کنید و مجدد بخش مورد نظر را تست و بررسی کنید.

چنانچه تغیرات مشاهده نشد و یا اگر از افزونه های کش مانند لایت اسپید کش و یا راکت استفاده میکنید باید کش افزونه ها را نیز پاک کنید.

رفع خطای the_content

کلام آخر

اگر همچنان با روش های گفته شده مشکل شما حل نشد می توانید در این خصوص  از بخش نظرات مشکل خودتان را بنویسید تا در  سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما دوستان عزیز باشیم.

مطالب مرتبط:

خطای ۴۰۰ Bad File Request

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای