تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

رفع خطا “نوشتن پرونده روی دیسک با خطا مواجه شد”

رفع خطا “نوشتن پرونده روی دیسک با خطا مواجه شد”

رفع خطا “نوشتن پرونده روی دیسک با خطا مواجه شد” زمانی که این خطا رخ می دهد دلایل مختلفی دارد! اما رایج ترین دلیل؛ نادرستی سطح دسترسی پوشه ها است. هر فایل و پوشه در وب سایت شما دارای مجموعه ای از سطح دسترسی یا Permission می باشد، وب سرور شما دسترسی به فایل ها را براساس سطح دسترسی شون کنترل می کند.

چرا خطا “نوشتن پرونده روی دیسک با خطا مواجه شد” نمایش داده میشود؟

قرار دادن سطح دسترسی اشتباه باعث می شود وب سرور نتواند فایل های مورد نظر شما را در پوشه دلخواه خود ایجاد و اضافه کند و از اینرو مشکلاتی در آپلود پرونده یا فایل ها بوجود می آید.

حال اگر شما بخواهید تصاویر یا هر چیز دیگری را در بخش پنل مدیریت وردپرس خود آپلود کنید با خطاهایی همانند زیر برخورد خواهید کرد:

  • نوشتن پرونده روی دیسک با خطا مواجه شد.
  • آپلود فایل روی هاست شما با شکست مواجه شده است، امکان نوشتن فایل وجود ندارد.
  • امکان ایجاد شاخه wp-content/uploads/2017/03 نیست. آیا شاخه مادر آن با سرور قابل نوشتن است؟

مراحل رفع

برای حل این مشکل رفع خطا “نوشتن پرونده روی دیسک با خطا مواجه شد” شما باید Permissions های پوشه wp-content خود را به ۷۵۵ تغییر دهید. (هاست مورد استفاده ما در این آموزش سی پنل می باشد.)

در مرحله اول ابتدا باید وارد کنترل پنل هاست خود شوید و سپس به بخش فایل منیجرتان بروید و روی پوشه wp-content کلیک راست کرده و گزینه Changes Permissions را انتخاب کنید.

سپس در پنجره باز شده سطح دسترسی یا همان Permissions را همانند تصویر زیر آن را بر روی ۷۵۵ تنظیم و در آخر روی Change Permissions کلیک کنید. (همانند تصویر)

حال بعد از انجام تغییرات ذکر شده مجددا به پنل مدیریت وردپرس خود برگردید و یک پرونده آپلود کنید و خواهید دید که دیگر خطایی برای شما نمایش داده نمی شود و فایل شما به خوبی در رسانه وردپرس آپلود می گردد.

مقالات مرتبط:

رفع خطا This site ahead contains harmful programs در وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای