تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

رفع خطا Maximum Execution Time Exceeded در وردپرس

رفع خطا Maximum Execution Time Exceeded در وردپرس

رفع خطا Maximum Execution Time Exceeded در وردپرس وردپرس با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است. برای جلوگیری از سوء استفاده در وب سرور ها، برای مدت زمان اجرای هر اسکریپت PHP محدودیت زمانی در نظر گرفته شده است. برخی از ارائه دهندگان میزبانی وب وردپرس این مقدار را در سطح بالاتری تنظیم کرده اند در حالی که برخی دیگر ممکن است این زمان را در سطح پایین تری تنظیم کرده باشند. هنگامی که یک اسکریپت به حداکثر زمان مجاز خود می رسد، خطای Maximum Execution Time Exceeded نمایش داده می شود و اسکریپت از ادامه کار متوقف می شود.

چرا خطا Maximum Execution Time Exceeded نمایش داده می شود؟

در ادامه سه روش برای رفع خطا Maximum Execution Time Exceeded در وردپرس رو به شما آموزش میدیم. روش اول با ویرایش فایل php.ini، روش دوم ویرایش فایل htaccess و در روش سوم با استفاده از یک افزونه وردپرس آن را رفع می کنیم. پیشنهاد ما استفاده از روش اول است و سایر روش ها معمولا در برخی وب سرور ها راه گشا نیستند.

روش اول: ویرایش php.ini

در اولین قدم شما باید مقدار پیش فرض max_execution_time در فایل php.ini را افزایش دهید. اگر از هاست های اشتراکی استفاده می کنید و به این فایل دسترسی ندارید باید از پشتیبانی هاستتون بخواید تا این مقدار را برای شما افزایش دهد.

روش دوم: ویرایش فایل .htaccess

این فایل در روت هاست شما قرار دارد همانجا که پوشه های اصلی وردپرستان مثل wp-admin و wp-content هستند. (برای مشاهده این فایل در کنترل پنل هاستتان باید تیک گزینه نمایش فایل های مخفی رو زده باشید.)

بعد از اینکه این فایل رو پیدا کردید خط زیر را به آن اضافه کنید:

php_value max_execution_time 300

این کد مقدار maximum execution time را بر روی ۳۰۰ ثانیه (۵ دقیقه) قرار می دهد. اگر باز هم خطا برای شما نمایش داده می شود این مقدار را از ۳۰۰ به ۶۰۰ افزایش دهید.

روش سوم: استفاده از افزونه

اگر ویرایش فایل .htaccess را دوست ندارید. می توانید از افزونه WP Maximum Execution Time Exceeded برای رفع این خطا استفاده کنید. این افزونه بعد از فعالسازی مقدار max_execution_time شما را افزایش می دهد.

مقالات مرتبط:

رفع خطای ۴۱۳ Request Entity Too large Error در وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای