تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

رفع خطا Memory Exhausted Error در وردپرس

خطا Memory Exhausted Error

خطا Memory Exhausted Error وردپرس یک نرم افزار تحت وب هست که با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده و این زبان یه زبان سمت سروره پس برای اجرای صحیح وردپرس به سرور (هاست) نیاز داریم.

خطا Memory Exhausted Error چیست؟

سرور های آنلاین (هاست، VPS و …) همانند هارد یک کامپیوتر عمل می کنند و از آنها برای ذخیره اطلاعات استفاده میشود با این تفاوت که در هر ساعت از شبانه روز و هر جای دنیا میتوانید به اطلاعات قرار گرفته در این سرور ها دسترسی داشته باشید.

سرور های آنلاین مقدار حافظه مشخصی را برای PHP در نظر میگیرند. هنگامی که سایت وردپرسی شما به مقدار بیشتری از این منابع نیاز داشته باشه شما خطایی شبیه به زیر رو مشاهده میکنید:

حال برای حل این مشکل چه کاری انجام دهیم؟

وردپرس به گونه ای تنظیم شده که بصورت پیش فرض حداقل ۶۴ مگابایت از فضا رو به حافظه PHP اختصاص بده اما گاهی اوقات این مقدار کم هست. شما می توانید این مشکل را با افزایش محدودیت حافظه PHP برطرف کنید. در ادامه به آموزش افزایش محدودیت حافظه php می پردازیم:

افزایش حافظه PHP در وردپرس

برای شروع یک نسخه پشتیبان از محتوای سایت خود تهیه کنید. سپس به بخش مدیریت فایل در هاست خود مراجعه کنید و فایل wp-config.php رو ویرایش کنید. برای انجام این ویرایش می تونید از نرم افزار های FTP هم استفاده کنید.

در فایل wp-config.php به دنبال عبارت “That’s all, stop editing! Happy blogging” بگردید. و سپس کد زیر را در بالای آن قرار دهید:

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );

با قرار دادن کد بالا؛ شما محدودیت حافظه PHP خودتان را به ۲۵۶ مگابایت تغییر داده اید! با مشاهده سایت وردپرسی خود، مشاهده می کنید که خطای Memory Exhausted Error رفع شده است!

نکته: اگر با اضافه کردن این کد؛ سایت شما خطاهای دیگری را نمایش داد یا مشکل حل نشد، باید برای افزایش محدودیت حافظه PHP با پشتیبانی هاست خودتان یا با متخصصین ما در شرکت چکاوک شهر تماس بگیرید.

مقالات مرتبط:

خطای حالت تعمیر وردپرس (Maintenance Error)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای