تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

رفع خطا RSS در وردپرس

رفع خطا RSS در وردپرس

رفع خطا RSS در وردپرس مشکل کلی ای که کاربران وردپرسی با RSS Feed (خبرخوان) سایت وردپرسی خودشان دارند قالب بندی ضعیف خبرخوان است. خروجی فید RSS وردپرس در یک فایل XML نمایش داده میشود که یک زبان نشانه گذاری قوی است.

رایج ترین خطاهای RSS Feed (خبر خوان) در وردپرس

یک اشتباه در این فایل، میتواند شما را با مشکلات زیادی مواجه کند.

معمولاً پیغام خطا RSS به صورت زیر می باشد:

XML Parsing Error: XML or text declaration not at start of entity
Location: http://example.com/feed
Line Number 2, Column 1:
با توجه به نوع مرورگر شما، این خطا تغییر میکند.

برای مثال، در برخی از مرورگر ها خطای زیر نمایش داده می شود:

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/username/example.com/wp-content/themes/twentysixteen/functions.php:433) in /home/username/example.com/wp-includes/pluggable.php on line 1228
اگر شما از FeedBurner استفاده میکنید، خطاهای متفاوتی را خواهید داشت. عواملی که باعث بروز خطا در خبر خوان (RSS Feed) وردپرس می شوند چیست؟

چطور خطا RSS را در وردپرس حل کنیم؟

اگر خطایی که شما دریافت کرده اید به دلیل ضعف در ساختار فایل XML خبر خوان (RSS Feed) سایت وردپرسی شماست، شما میتوانید با بستن کد php و حذف فاصله های اضافی در فایل Function.php پوسته فعال روی سایتتان این مشکل را حل کنید!

[irp posts=”۳۸۲″ name=”حل مشکل خطا در Sitemap وردپرس”]

برای رفع خطا RSS در این روش، باید فایل Function.php خودتان را در حالت ویرایش باز کنید و به انتهای کدها رفته ، این فایل  برای قالب های وردپرس مختلف متفاوت است .

اگر بعد از کد ها خطوط خالی وجود دارد خط های خالی رو حذف کرده و Sitemap را رفرش کنید و اگر مشکل شما برطرف شد مراحل به پایان خود رسیده یا درصورت حل نشدن مشکل بقیه خطوط خالی موجود در این فایل را حذف کنید.

به تصویر زیر دقت کنید:

حل مشکل RSS در وردپرس

همانگونه که در تصویر بالا مشاهده می کنید بعد از علامت <? خط های زیادی خالی است و شما باید این خط های خالی را پاک کنید همانند تصویر زیر که خط های خالی حذف شده اند:

مشکلات و روش رفع خطا RSS در وردپرس

در هر حال اگر مشکل شما با خبر خوان (RSS Feed) وردپرس حل نشد، این مطلب را تا انتها بخوانید.

رفع مشکل فید RSS با افزونه

ابتدا باید افزونه Fix My Feed RSS Repair را نصب کنید. پس از اینکه افزونه را نصب و فعال کردید، در پنل مدیریت وردپرس به، ابزارها » RSS Feed Fix بروید.

حل خطاها RSS در وردپرس با افزون

در این صفحه روی دکمه Fix Feed کلیک کنید. پس از اینکه کار انجام شد، شما می توانید در یک تب جدید خبر خوان (RSS Feed) خودتان را مشاهده کنید. همچنین می توانید با استفاده از ابزار feed validator از صحت کارکرد خبر خوان (RSS Feed) خودتان اطلاع پیدا کنید.

در صورت حل نشدن، مشکل خود را با ما در چکاوک شهر درمیان بگذارید.

مقالات مرتبط:

رفع مشکل کار نکردن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای