تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

رفع خطا This site ahead contains harmful programs در وردپرس

خطا This site ahead contains harmful programs

دلیل اول خطا This site ahead contains harmful programs این است که وب سایت شما هک شده و گوگل معتقد است که وبسایت شما تروجان منتشر می کند و باعث آلوده شدن سیستم های کاربران می‌شود و حتی می‌تواند به وب‌سایت‌های دیگر نیز گسترش یابد.

دلیل بروز خطا This site ahead contains harmful programs چیست؟

اگر گوگل یک کد مشکوک را پیدا کند که می تواند یک نرم افزار مخرب یا تروجان باشد، گوگل یک وب سایت با این هشدار را نشان می دهد. این به کاربران هشدار می دهد هنگام بازدید از این سایت ها مراقب باشید.

توجه داشته باشید که این کدهای مشکوک می‌تواند مربوط به یک افزونه یا قالب نال شده روی سایت شما باشد. شما حتما باید قالب و افزونه های سایت وردپرسی خود را از سایت ها و منابع معتبر دریافت کنید.

گوگل زمانی که با کدهای مشکوک و غیرعادی که می تواند یک نرم افزار مخرب یا تروجان باشد برخورد میکند. خطایی را شبیه به خطا زیر به کاربر نمایش می دهد این خطا به کاربران هشدار می دهد هنگام بازدید از این سایت ها مراقب باشند.

خطا This Site Contains Harmful Program

این خطا یا به صورتی که گفته شد و یا به صورت عبارتی مشابه با The site ahead contains malware دیده می شود که در ابتدا باید علت بروز ان را کشف کنیم. شما میتوانید از مرور امن گوگل نیز برای عیب یابی سایت خودتان استفاده کنید.

به این منظور آدرس سایت خوتان را در انتهای لینک زیر به جای YourDomain.com قرار دهید و در مرورگر وارد کنید :

https://www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=YourDomain.com

با استفاده از ابزار بالا میتوانید دلایل مشاهده این پیام را ببینید.

پیش از شروع، یک بک آپ از سایتتون تهیه کنید. شناسایی و حذف فایل های مخرب و بازیابی یک وبسایت ممکن است کار پیچیده ای باشد. گاهی اوقات پس از اینکه شما سایتتان را به صورت کامل پاک میکنید، کد مخرب قرار گرفته در فایل های شما میتواند به فعالیت خود ادامه دهد.

این کار تا زمانی که شما کد مخرب یا Backdoor قرار گرفته در فایل هایتان را پیدا نکنید ادامه پیدا میکند. فایل Backdoor یک فایل ساده مشابه با فایل های موجود در وردپرس شماست.

برای پیدا کردن این فایل؛ راهنمای دقیق پیدا کردن Backdoor را مطالعه کنید. پس از اینکه Backdoor را با موفقیت حذف کردید، لازم است تا همه فایل ها و پایگاه های داده خودتان را برای وجود کد مخرب بررسی کنید.

همانطور که میدانید؛ کار پیدا کردن فایل های مخرب و Backdoor ها یک کار سخت و طاقت فرساست!

چطور این هشدار را از گوگل حذف کنیم؟

هنگامی که شما اطمینان دارید که وبسایت شما عاری از هر گونه ویروس و … است؛ میتوانید از گوگل بخواهید تا این اعلان را حذف کند. برای اینکه بتوانید اینکار را انجام دهید باید وارد بخش مدیریتی وبسایت خودتان در گوگل وبمستر تولز شوید.

اگر قبلا سایت خودتان را اضافه نکرده اید، آموزش مربوط به اضافه کردن سایت به گوگل وبمستر تولز را مطالعه کنید. پس از آن بخش Security Issues را انتخاب کنید.

در این صفحه شما تمام مسائل مربوط به امنیت سایت خودتان را مشاهده میکنید. شما می توانید راهکار های پاک کردن سایت خودتان را هم مشاهده کنید.

در انتها پس از حل مشکلات، می توانید درخواست بررسی مجدد دهید. در صورتی که در ابزار وبمستر تولز گوگل هیچ مشکلی وجود نداشته باشد؛ شما می بایست فرم زیر را پر کنید.

رفع خطا در گوگل

پس از پر کردن فرم بالا؛ مشکل شما حل می شود. امیدواریم که این مقاله به شما در رفع خطا This site ahead contains harmful programs کمک کند.

مقالات مرتبط:

رفع خطای Mixed content در وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای