تهران، بلوار فردوس غربی سازمان برنامه جنوبی کوچه بغیری ساختمان اداری ارکیده

لوگو چکاوک شهر

قفل شدن ناحیه مدیریت وردپرس

قفل شدن ناحیه مدیریت وردپرس

راهکار رفع قفل شدن ناحیه مدیریت وردپرس

قفل شدن ناحیه مدیریت وردپرس افراد متعددی با دیدن این مشکل بروی سایت خود دچار اضطراب می شوند و شروع به دستکاری هاست یا لوکال هاست خود می کنند. اما رفع این مشکل بسیار آسان است.

کش و کوکی های مرورگر را پاک کنید

یکی از پیش پا افتاده ترین دلایلی که باعث ایجاد قفل شدن ناحیه مدیریت وردپرس می شود، کوکی های مرورگر است. در مرحله اول به شما پیشنهاد می کنیم از طریق تنظیمات مرورگر سیستم خود تمامی کَش ها و کوکی های ایجاد شده را حذف نمایید.

افزونه ها را غیر فعال کنید

از دیگر دلایل ایجاد قفل شدن ناحیه مدیریت وردپرس اختلال برخی از افزونه با یکدیگر است یا اختلال کلی آن ها که باعث ایجاد چنین مشکلی می شود. برای حل مشکل از این روش بایستی تمامی افزونه های نصب شده بر روی وب سایت خود را غیر فعال کنید و سپس که مشکل رفع شد، افزونه ها را یک به یک فعال نموده و افزونه مُخِل را شناسایی کنید. همانطور که واضح است غیر فعال نمودن افزونه ها از طریق پیشخوان به دلیل قفل بودن غیر ممکن است و باید این فرایند را از طریق هاست انجام دهید.

ابتدا برای این کار به هاست خود وارد شوید و سپس وارد بخش فایل منیجر (file manager) شوید.پس از ورود به این بخش از طریق بخش public_html وارد بخش wp-content و سپس پوشه plugins ها را پیدا کنید. با عوض نمودن نام این پوشه با نامی دیگر همچون plugins0 تمامی افزونه های وب سایت شما غیر فعال خواهند شد. پس از غیر فعال نمودن افزونه های وب سایت خود به ناحیه ورود به پیشخوان وردپرس بازگردید. اگر مشکل قفل شدن ناحیه مدیریت وردپرس رفع شده بود معلوم است که منشا مشکل از افزونه های وب سایت شما می باشد. در این صورت باید افزونه مخل را پیدا کنید و آن را پاک نمایید.

قالب وب سایت را غیر فعال کنید

همانطور که وجود افزونه های مشکل دار و تداخل در آن ها در وردپرس می تواند باعث قفل شدن ناحیه مدیریت وردپرس شود, استفاده از پوسته های نامناسب و تداخل آن ها با نسخه وردپرس و برخی از افزونه های فعال شده ممکن است باعث این مشکل دردسر ساز شود.

برای حل این مشکل از طریق این روش لازم است مانند روش قبلی پوشه wp-content را پیدا کنید و بعد داخل پوشه themes شوید و سپس نام فولدر یا پوشه قالب فعال شده بر روی وب سایت خودتان را تغییر دهید. در این هنگام سیستم سایت ساز وردپرس دوباره قالب پیش فرض خود را بر روی وب سایت شما فعال خواهد کرد.با استفاده از این روش نیز ممکن است مشکل قفل شدن ناحیه مدیریت وردپرس وب سایت شما دوستان رفع شود.

عدم توانایی برقراری ارتباط با پایگاه داده

از دیگر دلایل امکان قفل شدن ناحیه مدیریت وردپرس عدم برقراری ارتباط پایدار و درست وب سایت با پایگاه داده خود می باشد! عدم برقراری وب سایت با پایگاه داده خود نه تنها باعث ایجاد قفل شدن ناحیه مدیریت وردپرس می شود بلکه بر تمامی ابعاد وب سایت را بدون استثنا تاثیر می گذارد. دقت داشته باشید که همیشه وب سایت شما بتواند ارتباط پایداری با پایگاه داده خود برقرار کند و اگر این چنین نبود از طریق شرکت هاستینگ مشکل آن را رفع نمایید.

آدرس اشتباهی در پایگاه داده برای

بسیاری از افراد بعد از طراحی کامل وب سایت خود, قصد دارند وب سایت خود را به هاست و دامین دیگری منتقل نمایند. بسیاری از این افراد بعد از انتقال وب سایت خود به هاست جدید فراموش می کنند که آدرس سایت خود را در پایگاه داده بروز نمایند. این مشکل نیز یکی دیگر از دلایل آن می باشد که بایستی از طریق phpmyadmin در هاست آدرس وب سایت خود را بروز نمایید و به راحتی این مشکل را رفع نمایید.

مقالات مرتبط:

اجرا نشدن آپاچی در xampp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

فهرست مطالب

معیارهای یک سایت حرفه ای